Моторошними кадрами паління сухостою лише за кілометр від власних полів поділився ягідівник Богдан Боднар, керівник компанії «Органічний сад». На фото видно, як 10 березня пожежа охопила значну площу полів та лісу у Стрийському районі Львівської області. Навіть сума штрафу до 150 тисяч гривень не лякає громадян спалювати суху траву та листя. Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Щороку з настанням весни Україна стикається з проблемою підпалів сухої трави. Так сталося і цьогоріч. Керівник компанії «Органічний сад» розповів у коментарі «Ягіднику» про ситуацію, яка склалася поблизу його полів. Пан Богдан такі пожежі спостерігає не вперше за останні роки, тому територію навколо плантації ретельно викошують.
“Замість того, щоб косити, компостувати траву, люди займаються підпалом. Оскільки трава суха, висока і є вітер, вогонь пішов з одного городу на інший. На місце події виїжджали пожежники та поліція. Наскільки мені відомо, був складений протокол та знайдено винуватців, з кого це почалося. Я не розумію, чому так відбувається. Штраф мав би зобов’язувати до якоїсь дисципліни, але люди далі роблять своє”, – коментує ситуацію Богдан Боднар.
За минулу добу на Львівщині сталося 189 пожеж в екосистемах, які охопили 47 га, повідомляє Головне управління ДСНС у Львівській області. Внаслідок однієї з таких пожеж постраждала людина, а 27 будівель вдалося врятувати надзвичайникам.

«Вогонь не має жалю. 189 пожеж за добу – це не просто статистика, це знищені гектари землі, зруйновані будинки, поранені люди. Це біль, це страх, це наслідки людської безвідповідальності. Кожен, хто підпалює сухостій, грає з життям – своїм і чужим. Достатньо однієї іскри, щоб звичайний день перетворився на трагедію. Задумайтесь, поки не пізно. Наступним постраждалим можете стати ви!», – йдеться в повідомленні ДСНС.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено ШТРАФ.
За спалювання сухої трави:
- 3060 – 6120 грн для громадян,
- 15 300 – 21 420 грн для посадових осіб.
За паління на території природно-заповідного фонду:
- 6120 – 12 240 грн для громадян,
- 21 420 – 30 600 грн для посадових осіб.
За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці:
- Від 90 000 до 150 000 грн.