НОВИНИ

На Львівщині садівник вирощує незвичайний прибутковий горіх

27.10.2021 10:04
1-6-640x434

Cадівник зі Львівщини Михайло Костюк плекає плантацію цінного чорного горіха, мікоризованого білим трюфелем. У планах — розвести свиней, які шукали би трюфельні гриби так, як у французькому П’ємонті. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Михайло Костюк народився і живе з родиною у селі Банюнин, що за 30 кілометрів від Львова. Садівництвом почав цікавитися ще у 1996-му, у 19-річному віці. У 2004-му власними саджанцями засадив 10 гектарів яблуневого саду впереміжку з грецьким горіхом, з яких створив так звану захисну смугу.

Паралельно займався тваринництвом, звідси — величезний досвід зі селекції свиней. Михайло розповідає: «Знаю, як виводити «правильні» свині, які мають імунітет до хвороб. Тварин утримував безпосередньо на природі, просто неба. Займався бджільництвом».

У 2010-му чоловіка обрали головою сільради у рідному Банюнині, а у 2013-му — депутатом Львівської обласної ради. Однак він настільки закоханий у землю, що ніколи не припиняв діяльність, постійно розвивався. Виступав з промовами на багатьох сільськогосподарських конференціях, на яких охоче ділився досвідом.

Має, певне, найбільшу в Україні плантацію чорного горіха площею понад 40 гектарів. Перейшов саме на цю культуру, бо вважає її найперспективнішою. «Уже з першого року можна отримувати прибутки — з листя виготовляти настоянки і фіточаї, корисні для посилення імунітету. Надалі настоянки почав робити і з плодів», — каже садівник. Цінна в чорного горіха й деревина, яку використовують, зокрема, в оздобленні дорогих автівок та яхт, під час виготовлення меблів тощо.

Плантацію Михайла у Банюнині знають не лише в Україні. Були італійці, молдавани, французи. Зацікавилися араби, які хочуть вкладати в нашій країні кошти саме в горіхівництво — вирощувати величезні плантації. Тому і потрібен їм фахівець, який має досвід.

Нині осіння пора — збирають урожай. Допомагає Михайлові його дружна родина — дружина Галина і троє дітей — 18-річний Назар, 17-літня Христина і 16-річний Остап. Діти нарівні з дорослими працюють у полі, їздять на машинах і тракторі. Вони знаються на кожній із культур, адже батько ділиться з ними своїми знаннями та досвідом. Хлопці вже посадили собі окремо горіхи, лохину, виноград. Найбільше ж, звісно, чорного горіха.

Дружина Галина теж має хобі. Ще донедавна працювала вчителькою, тепер разом із чоловіком присвячує роботі в господарстві увесь свій час. Любить квіти, городину, виноград, у неї надзвичайні колекції троянд, лілій, хризантем, магнолій, тюльпанів.

Окремої розповіді заслуговує «Магазин довіри» або «Магазин без продавця» (на знімку), який створив Михайло Костюк у рідному селі при дорозі. Тут кожен охочий може зупинитися і обрати собі продукцію до смаку. Оскільки цей магазин просто неба — без продавця, тому гроші за товар залишають у трилітровій банці.

У планах — навчити спеціально виведені породи свиней збирати білий трюфель. «У нас у природі цей дороговартісний гриб теж є, але ми не вміємо його шукати. Тому і купуємо його за шалені гроші на аукціонах у Франції та Італії», — зазначає садівник.

Загалом Михайло Іванович вважає, що лише та людина досягне успіху, яка живе в гармонії з природою.

Нагадаємо, що Вчені представили новітню технологію заморожування ягід, фруктів та овочів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: