НОВИНИ

На Львівщині сільгосппідприємства збільшать площі ярих посівів

05.04.2021 10:57
sivba-kukurudzy

У 2021 році на Львівщині площа під ярими культурами у сільськогосподарський підприємствах збільшиться на 15%. Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, посилаючись на дані власного опитування аграріїв регіону, пише agronews.ua.

Відповідно до прогнозованої структури посівів у 2021 році вся посівна площа за всіма категоріями господарств області становитиме 712,3 тис. га (+ 0,3 тис. га до 2020), зокрема у сільськогосподарських підприємствах – 391,3 тис. га.

Під урожай 2021 року у сільськогосподарських підприємствах прогнозується посіяти ярих культур на площі 241,7 тис. га, що на 30,1 тис. га більше, ніж у 2020 році. Збільшення площ очікується переважно за рахунок ярих зернових та зернобобових – 89,8тис. га (+ 10,5тис. га), технічних – 193,3 тис. га (+ 2,7 тис. га), картоплі – 2,0 тис. га (+0,1 тис. га). У той самий час площі під овочевими культурами скоротяться на 0,5 тис. га до 2020 року до – 1,2 тис. га

«Сівба ранніх ярих зернових і зернобобових культур та інші польові роботи вже розпочались в деяких районах нашої області. Сільгоспвиробниками повністю проведено ранньо-весняне підживлення озимих культур азотними добривами, а в окремих господарствах приступили до повторного підживлення. Для безперебійного проведення весняно-польових робіт на ринку області є достатня кількість мінеральних добрив, ЗЗР, пального та насіння – повідомила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Також в департаменті повідомили про зростання цін на ринку на деяких матеріально-технічних ресурсів в порівняні з минулим роком.

«Вже у квітні ми плануємо розпочати прийом пакету документів від аграріїв регіону на компенсацію % за залученими кредитами на придбання матеріально-технічних ресурсів в межах обласної програми підтримки аграрного сектора. Крім того, вже затверджений перелік інших напрямків фінансової підтримки з державного бюджету, які охоплює інтереси аграріїв всіх видів діяльності», – зазначила вона.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: