НОВИНИ

На Львівщині готують паски на авторській заквасці

02.04.2021 14:01
x7kub

Цьогоріч на Великдень випікають традиційні, домашні  і шоколадні паски на живій заквасці, яку вирощують вже три роки. Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

“Закваска – це відновлена давня технологія, але на сучасний лад. Тож паска буде на нашій авторській заквасці з морською сіллю і великою кількістю сухофруктів: журавлина, вишня, горіхи, родзинки”, – розповіла засновниця пекарні Наталія Головацька.

Вона відкрила свою пекарню три роки тому. Для цього закінчила курси пекарів у Києві і опанувала методику випікання хліба на заквасці, що поки не надто поширена в Україні.

“Мій тато, якому 75 років, розповідає, що його бабця колись в селі пекла хліб на заквасках. Це складний процес: вода і борошно при правильній консистенції починає бродити, створюючи природні дріжджі, це ніби живий продукт, про який потрібно постійно дбати”, – говорить пекарка.

Для того, щоб на заквасці можна було пекти, її слід 7 днів “доглядати”: змішати воду і борошно, потім поставити дозрівати, через 24 години треба її “годувати” – додавати правильно розраховану кількість борошна і води. Процес триває тиждень. В пекарні вже три роки “живе” власна закваска, яку “підгодовують” щодня.

На цій же унікальній заквасці в пекарні готують шоколадну паску – у класичне тісто додають поламаний чорний шоколад, зверху поливають шоколадом, розтопленим на водяній бані, а коли вже випечеться, знову посипають тертим шоколадом.

Також в асортименті делікатесні хліби, хлібні чіпси з цільнозернового борошна на заквасці з додаванням морської солі і чорний хліб з чорнилом каракатиці.

Нагадаємо, що на Рівненщині приготували бутерброд-велетень.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: