АГРОРЕГІОНИ

На Київщині відновлюють виробництво хліба завдяки держгранту

18.08.2023 12:21
rye-sliced-bread-table_1112-1265-1

Хлібозавод «Чанта Маунт» у Нових Петрівцях Вишгородського району на Київщині відновлює роботу. Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України, пише agronews.ua.

У березні 2022 року хлібозавод постраждав через обстріл російськими військами. Лінія з виробництва хліба була майже повністю знищена, лінія з виробництва круасанів зруйнована частково. Збитки, завдані бізнесу, оцінили в понад €5 млн. 

«Ми одразу розуміли, що самотужки нам не впоратися з відновленням, тож потрібно шукати грантові можливості», — розповіла директор заводу Олена Тараненко.

Аби відновити потужності, керівництво компанії подало заявку на участь в урядовій програмі безповоротних грантів для переробних підприємств від Мінекономіки. Компанія отримає максимальну суму гранту — 8 млн грн. За ці гроші планують закупити холодильне обладнання, аби відновити виробництво хліба.

Крім того, для запуску лінії хлібів потрібно облаштувати обладнанням пакувальне відділення та побудувати склад готової продукції. На це потрібно €2 млн. Відновлення планують провести за власні та грантові гроші. У компанії очікують, що навесні 2024 року повноцінно відновлять виробництво. І хліб поставлятимуть, як і до війни, у замороженому вигляді супермаркетам національної мережі України.

Водночас лінія з виробництва круасанів вже працює. У замороженому вигляді їх продають національним торговельним мережам, пекарням, кав’ярням, супермаркетам та на експорт. Наразі випікають до 1,5-2 т щодня, але потенційно можуть робити більше — до 400 кг на годину.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: