АГРОРЕГІОНИ

На Київщині посадовці заволоділи 1200 га землі

25.08.2023 16:22
shutterstock

НАБУ і САП викрили організовану злочинну групу із 5 осіб, яка заволоділа земельними ділянками під Києвом площею понад 1200 га. Їх дії призвели до заподіяння понад 1,8 млрд грн збитків державі. Про це повідомляє НАБУ, пише agronews.ua.

Організатором схеми вважають колишнього заступника керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою».

Серед підозрюваних: двоє колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру в Київській області та двоє фізичних осіб, пов’язаних із екскерівництвом Держгеокадастру.

За даними слідства, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які, серед іншого, підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки.

Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.

Щодо землі у Фастові

Учасники злочину забезпечили проведення інвентаризації земельних ділянок на території міста Фастова, що перебували у постійному користуванні ДП «ДГ «Дмитрівка», яке знаходиться у віданні Національної академії аграрних наук. Зловмисники внесли неправдиві відомості до документації, складеної за результатами інвентаризації, де вказали, що право користування земельними ділянками відсутнє, нібито, у зв’язку з ліквідацією державного підприємства та відсутністю правонаступника, а тому ділянки були віднесені до земель запасу.

Надалі учасники злочину оформили землю на учасників АТО (без їхнього відома), приватизували її, та перепродали за ціною в 10 разів нижче ринкової вартості. За даними експертизи, земельні ділянки вартували майже 715 млн грн, у той час як приватним підприємцям були передані за суму близько 85 млн грн.

Щодо землі у Пущі-Водиці

Підозрювані, намагаючись заволодіти ділянками на території Софіївсько-Борщагівської та Петропавлівсько-Борщагівської сільських рад, підготували від імені ГУ Держгеокадастру у Київській області скаргу до Міністерства юстиції щодо скасування реєстрації права користування земельними ділянками ДП «Пуща Водиця», оскільки їх поділ був здійснений, нібито без погодження Держгеокадастру як представника держави – власника земельних ділянок.

Тут також планувалась зміна цільового призначення і подальший продаж приватним компаніям.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: