НОВИНИ

На Київщині майже 5 га лісу місцева влада віддає під житлову забудову

09.06.2021 08:35
1584418352_s1200 (1)

Зону рекреації під колишнім дитячим табором «Восток» — майже 5 гектарів цінного лісу — в передмісті Києва місцева влада віддає під житлову забудову. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

«Земельна ділянка під «Востоком» — моя приватна територія. Можу зрізати ліс без дозволу міського голови та мешканців», — заявив нещодавно на зустрічі з городянами, котрі проживають навколо «Востоку» в Ірпені Київської області, її власник, засновник ТОВ «ДІМАКС ІНВЕСТ» Дмитро Осипенко. Він відомий в Ірпені забудовник багатоповерхівок, власник компанії «Нові метри» й бізнесмен.

Згідно з оновленим Генпланом Ірпеня від 2018 року земельна ділянка по Київській, 81, є зоною рекреації. Як уточнюють у Київській облдержадміністрації (КОДА) «вона передбачена для розміщення установ санаторно-курортного лікування та відпочинку».

Місцеві мешканці прийшли до міської ради Ірпеня з вимогою зняти з порядку денного питання про надання засновнику ТОВ «ДІМАКС ІНВЕСТ» Дмитру Осипенку дозволу щодо затвердження детального плану території.

Інтереси громади чи забудовника?

Минулого року з пропозицією розробити детальний план території (ДПТ) під «Востоком» для збереження її цільового призначення до міської влади зверталися органи самоорганізації населення (ОСН), зокрема і «Восток». Люди хочуть зберегти ліс. Згідно із законом України про ОСН, якщо на території населеного пункту створено квартальний комітет або ОСН, його думка є основною під час прийняття рішень щодо розвитку території, де він розміщується.

Проте дозвіл від 8 квітня нинішнього року на розробку ДПТ по Київській, 81, Ірпінська міськрада надала Дмитру Осипенку.

«У власника земельної ділянки пріоритет на пропозицію щодо ДПТ. Якщо, наприклад, з приватної хати ОСН запропонує зробити… стадіон, то таке рішення треба прийняти? Під час громадських слухань люди зможуть надати свої пропозиції. Головне, щоб забудовник не зробив незручностей для оточуючих», — пояснив на зустрічі з мешканцями свою позицію голова інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

І уточнив, що маємо правову колізію: в оновленому генплані поставили рекреацію, а в зонінгу за Генпланом Ірпеня 2013 року ця територія призначалася під багатоквартирну забудову.

«Під час розгляду ДПТ пропонуватиму тут будівництво приватної житлової забудови, про що Ірпінська міська рада (ІМР) домовилася із забудовником», — підкреслює голова ІМР Олександр Маркушин.

В офіційній відповіді ОСН «Восток» перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук наголошує, що «на даний час чинним є зонінг м. Ірпінь, затверджений рішенням Ірпінської міської ради
№ 3260-45-VI від 27 червня 2013 року, розроблений на всю територію міста на основі генплану від 2012 року».

План зонування території (зонінг) та/або ДПТ згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» розробляється на основі генерального плану. «У разі розбіжностей між генпланом та зонінгом, останній має бути приведений у відповідність до першого. В оновленому генплані 2018 року територія «Востоку» — фіксація земель рекреаційного призначення.

«Ірпінська міськрада не має права посилатися на положення старого зонінгу, якщо вони суперечать оновленому генплану. У розділі 14 «Заходи з реалізації генерального плану» (с. 176) пояснювальної записки до оновленого генплану зазначено перелік обов’язкових подальших дій. Перший із них — приведення плану зонування міста у відповідність до генплану. Затвердивши оновлений документ, ІМР власноруч підтвердила, що наявний зонінг має бути приведено у відповідність до генплану», — зазначив експерт з проблемних питань в містобудуванні Георгій Могильний.

«Єдиним дієвим запобіжником від руйнування та знищення рекреаційних зон і культурної спадщини є повна, чітка та узгоджена з усіма мешканцями громади містобудівна документація», — підкреслює голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань містобудування Олена Шуляк.

Нагадаємо, що на Львівщині вартість оренди землі зросла майже у 5 разів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: