НОВИНИ

На Київщині ділки налагодили схему завищення податкового кредиту з ПДВ на 53 млн грн

16.06.2021 14:03
028be01-podatky

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно з працівниками ГУ ДФС у Київській області за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора в межах досудового розслідування кримінального провадження викрили групу осіб в махінаціях з ПДВ. Про це повідомляє пресслужба Державної фіскальної служби, пише agronews.ua.

Досудовим розслідування встановлено, що група осіб, за участю підконтрольних підприємств-постачальників, транзитних підприємств та підприємств-експортерів, налагодила схему завищення податкового кредиту з ПДВ на загальну суму близько 53 млн грн. Порушники купували товар (висівки, маргарин, сухарі та ін.), який фактично не використовувався у виробництві соєвої олії.  Готова продукція відправлялася на експорт, а задіяні підприємства-експортери отримували завищенні суми бюджетного відшкодування ПДВ. В схемі було задіяно близько 20 СГД.

“Учасники злочинної групи, використовуючи реквізити «транзитних» підприємств, купували сировину для виробництва соєвої олії. В подальшому, згідно податкового обліку, соєва олія виготовлялась на підконтрольних виробничих потужностях. Готову продукцію  фігуранти, використовуючи реквізити підконтрольних СГД-експортерів, експортували на адресу підконтрольних СГД-нерезидентів  в країнах Європи за ціною, майже удвічі нижчою за світову.

Фактично соєва олія відвантажувалася на кораблі у портах України та слідувала до кінцевого покупця, реалізація соєвої олії відбувалася за світовими цінами, що призвело  до неповернення більшої частини валютної виручки на територію України від експортних операцій”, – зазначив голова ДФС В. Мельник.

На підставі ухвали районного суду м. Києва, на речові докази, які були виявлені під час проведення обшуків за адресою заводу по переробці олійних культур, а це понад 153 т соєвої олії, орієнтовною вартістю 6 700 000 грн накладено арешт.

Досудове розслідування кримінального провадження триває.

“Одним із пріоритетних напрямків боротьби із “тіньовим ринком” – є протидія податковим “скруткам”. В рамках операції “Детінізація” податкова міліція продовжує системну роботу по виявленню цього явища, а також правопорушень у сфері оподаткування. Аналітичним відділом ДФС наразі відпрацьовується 700 ризикових підприємств. Співробітники служби не тільки аналізують їх діяльність, але й упереджують незаконне формування ПДВ, тобто розкрадання державного бюджету. З початку року, спільно з ДПС, вже заблоковано формування понад 1,3 млрд грн фіктивного податкового кредиту з ПДВ. Ми і надалі будемо посилювати боротьбу з “тіньовим ринком”, – зазначив Голова ДФС Вадим Мельник.

Читайте також: в Україні знищать тіньовий ринок зерна – Заблоцький.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: