НОВИНИ

На Київщині виявили майже 60 незаконних сміттєзвалищ

26.03.2021 11:35
6-750x405

Тепер завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів стихійні сміттєзвалища, незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, а також забудови узбережь водойм відслідковуються у тестовому режимі за допомогою аерокосмічної зйомки. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише agronews.ua.

Міндовкілля отримало у ретроспективі космічні знімки сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Київської області. За результатами їх тематичної обробки та аналітики виявлено 80 сміттєзвалищ, з яких – 23 санкціоновані.

Для отримання кадастрових номерів цих земельних ділянок та встановлення їхніх власників або орендарів, Міндовкілля звернулось до Держгеокадастру. Виявилось, що з 57 несанкціонованих сміттєзвалищ, лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

 Для того, щоб  Держекоінспекція вийшла на позапланові перевірки для фіксації порушень природоохоронного законодавства з нарахуванням збитків, Міндовкілля з відповідним листом звернулося до Прем’єр-міністра України. Матеріали також передані Офісу Генерального прокурора для відкриття кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування.

 «Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень. Інспектори  ДЕІ тепер чітко розуміють координати  місць, де необхідно провести перевірку, швидше встановлюють винуватців та нараховують збитки. Такий  аерокосмічний моніторинг проводиться у тестовому режимі та плануємо запустити його на постійній основі по всій країні», – повідомив заступник Міністра Роман Шахматенко.

Нагадаємо, що Держекоінспекція розрахувала понад 11 млн грн збитків протягом минулого тижня.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: