АГРОРЕГІОНИ

На Кременчуцькому водосховищі виявили масовий незаконний вилов риби

09.11.2023 10:33
ll9361r4ag6xayc1nz5hq9ltffiphtxy8popscmp

Днями інспектори Державної екологічної інспекції Центрального округу, у межах реалізації своїх повноважень, поблизу села Липове на річці Сула (Кременчуцьке водосховище) на території заказника Сулинський виявили та вилучили з води безгосподарське незаконне знаряддя лову. Про це повідомляє life.znaj.ua, пише agronews.ua.

Морський ятір на чотири куля висотою 1,8 метра, загальною довжиною 50 метрів у кількості – 2 шт., з водними біоресурсами (риба різних видів) карась – 3 шт., лящ – 456 шт., щука – 1 шт., синець – 3 шт., краснопірка- 8 шт., всього загальною вагою – 261 кг.

На місці події був складений відповідний акт, всю рибу передано в дохід держави.

Незаконний вилов риби – це темна сторона рибальства, яка призводить до серйозних наслідків для екосистеми, економіки та суспільства. Коли рибалки порушують закони, встановлені для забезпечення сталого використання водних ресурсів, вони не лише зменшують популяції риб, але й порушують природний баланс у водоймах.

Перше та, мабуть, найочевидніше наслідок – це зниження чисельності риб у водоймах. Виловлюючи рибу без дотримання квот чи в періоди нересту, браконьєри ставлять під загрозу майбутнє популяцій, оскільки рибі не вдається відновитися та розмножуватися ефективно. Це, у свою чергу, призводить до “ефекту доміно”, коли зменшення одного виду впливає на всю харчову мережу. Хижі види, які живляться цими рибами, можуть зіткнутися з голодом, та це також може призвести до надмірного розмноження інших видів, які були природними жертвами виловленої риби.

Другий аспект – це економічна шкода. Незаконний вилов риби підриває стабільність рибного господарства, яке багато громад вважають основним джерелом доходу. Коли браконьєри виловлюють рибу без оплати необхідних податків чи використання ліцензій, вони обкрадають місцеві та національні уряди, які втрачають законні доходи, що могли б піти на збереження водних ресурсів та розвиток громад.

Третє – соціальна несправедливість. Незаконний вилов створює нерівні умови для чесних рибалок, які дотримуються законів та стандартів сталої риболовлі. В результаті, ті, хто працює законно, змушені конкурувати з нелегально зловленою рибою, що часто продається за нижчими цінами через відсутність регуляторних витрат.Перегляди: 1481
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: