НОВИНИ

На Козятинщині пайовики захистили свій урожай від рейдерів

19.07.2020 10:01
reideru_koziatyn22

Штовханиною та взаємними образами закінчилась боротьба сотні пайовиків з сіл Сестринівка, Махаринці, Сигнал, Блажіївка та Сошанське, що на Вінниччині з рейдерами, які приїхали з Миколаївської області. Про це пише повідомляє vlasno.info, пише agronews.ua.

Зранку сотні селян з комбайном вийшли на поле у селі Махаринці, щоб захистити збір врожаю. Місцевий фермер Сергій Бенедичук засіяв поля ще в жовтні минулого року, а коли прийшов час збирати врожай пшениці на поля приїхали невідомі та почали пред’являти свої права на зерно. Хлопців спортивної статури привіз 22-річний син фермера з Миколаївщини Станіслав Войцеховський. 

«Ми не дамо забрати наш врожай якимось рейдерам. Якщо буде потрібно — будемо ночувати в полі, але будемо захищати своє до кінця», — сказав мешканець Сестринівки Микола. 

Жнива почалися без якихось затримок та перешкод. Комбайнер завів техніку та почав молотити зерно. Через дві години співробітники поліції, які чергували на полі, повідомили, що на селян, які просто стояли біля поля, написали заяву гості з Миколаївщини. Нібито люди не пускають рейдерів до поля. Через пів години на ґрунтовій дорозі показався чорний мінівен. З нього вийшли хлопці спортивної статури на чолі зі Станіславом Войцеховським. Їх супроводжували поліціянти. За кілька годин до цього вони обшукали рейдерів та вилучили в них зброю.

Коли Станіслав Войцеховський з охоронцями вийшли з машини, почалась штовханина та словесна перепалка. Селяни кричали «Банду Геть!» та «Забирайтеся з нашої землі», а в той час Войцеховський ховався у машині, а його двоє охоронців стояли між ним та розлюченими людьми. Ситуація тривала біля години, поки рейдери не сіли в машину та не поїхали з поля. 

«Це мої паї, моє зерно, моя земля. Я уклала договір з Бенедчуком два роки назад. Цих людей я не знаю. Ці рейдери не мають жодного відношення до нашого села. Вони просто приїхали забрати наші землі та врожай. Вони хотіли просто продати зерно, забрати собі зерно, а людей залишити ні з чим. Якщо вони знову приїдуть, дамо їм відсіч. Жодного колоска їм не подаруємо, бо це наша земля», — із запалом говорила жителька села Махаринці Олена Бережнюк. 

Увесь цей час працівники поліції спостерігала за ситуацією та слідкували, щоб не було провокацій та сутичок та опитали свідків.
Чому виникло це протистояння пояснила юристка Сергія Бенедчука Валерія Журбас. 

«У 2019 році була відкрита кримінальна справа проти ТОВ «Санагросід». Це підприємство у 2017 році створив Сергій Бенедичук, а потім пустив ще трьох компаньйонів. По цій справі Бенедичук ніяк не проходить, також його жодного разу не допитували. Компаньйони у травні цього року передали 75 відсотків прав на ТОВ «Санагросід» Станіславу Войцеховському. Після цього на поля почали приїздити озброєні люди та казати, що це поля нового власника ТОВ «Санагросід», але ці паї не знаходяться в оренді у даної компанії. Їх орендує зовсім інше підприємство», — пояснила юристка. 

Крім цього, близько 80 пайовиків судяться за те, щоб розірвати контракти з ТОВ «Санагросід», бо з 2018 року не можуть отримати гроші за оренду свого паю. 

Нагадаємо, СБУ Миколаївської області тероризує місцевих фермерів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: