АГРОРЕГІОНИ

На Кіровоградщині заморозки пошкодили озимі

13.05.2025 16:21
На Кіровоградщині заморозки пошкодили озимі

На Кіровоградщині з понад 450 тисяч гектарів посівів озимих пшениці, ячменю та ріпаку пошкоджені 35 тисяч. Це наслідки заморозків на поверхні ґрунту наприкінці квітня до мінус дев’яти градусів, пише agronews.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

За словами керівниці департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової, через пошкодження рослин недобір майбутнього врожаю озимого ячменю, пшениці та ріпаку в області може бути від 15 до 30%.

«1-2% пошкоджені поля пшениці, але це не суттєво за рахунок щільності колос може дати гарну врожайність. Ячмінь в гіршому стані, на 15-20% буде зниження врожайності».

Агроном сільгосппідприємства з села Могутнє на Кіровоградщині Василь Хоменко сказав, що в господарстві заморозки на ґрунті 27 і 28 квітня пошкодили весь ячмінь на 150 гектарах.

«Якщо подивитись колосок в розрізі, то верхня частина його не сформована. Які будуть втрати, не знаємо».

Зі слів агронома, озима пшениця заморозки пережила краще. З 600 гектарів померзла третина.

«Якщо ми розріжемо, всередині побачимо те, що колос уже загинув, він сухий. Але, рослина включила всі захисні свої механізми, вона скидає центральний пагін, але підтягує бокові Вони зелені, ростуть, вони і сформують урожай. Бувають такі ситуації, що стресові умови навпаки сприяють тому, що рослина включає всі свої захисні механізми й формує навіть кращий урожай».

У Кіровоградській області найбільше квітневі заморозки вплинули на озимі ріпак та ячмінь, сказав завідувач відділу рослинництва Інституту сільського господарства Назар Умрихін.

«В озимого ріпака були пошкоджені стебла, які тріскалися, і деякі аграрії такі посіви або пересіяли, або планують пересівати пізніми ярими культурами. У озимого ячменю пошкоджена листова поверхня, особливо приморозило центральний пагін, з якого буде формуватися майбутній урожай».

За його словами, якщо пошкоджений навіть колосок, який закладений і вже формується, то недобір врожаю може сягати понад 30%, де сильний ступінь пошкодженості, не дадуть урожаю взагалі.

Назар Умрихін пояснив, як аграріям уникнути втрат врожаю при заморозках.

«Де рослини вирощувалися по кращих попередниках, на кращих фонах мінерального живлення, де були посіяні в оптимальні строки сівби, там пошкодженість рослин менша. І навпаки ж ступінь ураження рослин більший на слабких агрофонах — при пізніх строках сівби, по гірших попередниках».

Перегляди: 1014

Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: