АГРОВІДЕО

На Кіровоградщині вимерзла розсада огірків та помідорів

06.05.2025 15:01
На Кіровоградщині вимерзла розсада огірків та помідорів

На 200 гектарах полів у Кропивницькому районі померзла розсада огірків, помідорів й капусти. Це сталося через заморозки 27 та 28 квітня, коли на поверхні ґрунту в Кіровоградській області було до 7 градусів морозу, пише Суспільне.Кропивницький.

Читай нас також у Viber та Telegram.

Як розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова, нині збирають дані про померзлу розсаду в решті районів регіону.

«Переважно померзла городина, яку вирощують у господарствах населення. В нас прогнозовані площі посіву — 60 тисяч гектарів. Це разом з картоплею, овочами й баштанними. 90% площ — це господарства населення», — каже чиновниця.

Фермер Геннадій Тактаров третій рік вирощує овочі на полях Кропивницького району. У його господарстві після заморозків померзла третина висаджених помідорів.

«Висаджували минулого тижня. Було тепло, сподівалися на погоду, але був приморозок й понад пів гектара помідорів загинуло», — каже він.

Серед померзлих — й накриті агроволокном, яке має захищати рослини від морозу та сонця.

«Пів гектара накрили агроволокном — не дуже допомогло. 50% загинуло. Збитки підрахуємо і від цього будемо відштовхуватися, але все одно будемо садити, пересаджувати», — бідкається фермер.

Усі висаджені огірки, майже пів гектара, за словами Геннадія Тактарова, були накриті агроволокном і витримали заморозки 27-28 квітня.

«Огірок боляче переносить перепади температур, тому й накритий волокном. Витримав, бо вищий по площі. А помідор накритий — нижче й гірше переніс», — додає він.

Капуста у цьому господарстві заморозки витримала. Її навіть не накривали, каже господар, бо посаджено було ранній гібрид, а він більш стійкий до низьких температур.

За підрахунками фермера із села Карлівка Кропивницького району Олександра Шепеленка, на його полях померзли 10 тисяч огірків. На заміну висадять інші.

«У нас були приморозки. Попри те, що ми максимально підготувалися до цього, накрили тунелями усі висаджені у відкритий ґрунт культури, це нас не врятувало. Так само померзла частина картоплі. Висадили її майже гектар. У загальній кількості — десь 20% з відкритого ґрунту ми втратили. Нічого не поробиш, погодні умови. Це ризикований бізнес», — каже аграрій.

Досвід минулих років наголошує, що на Кіровоградщині овочі краще садити у травні, пояснив доцент кафедри землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету Микола Ковальов.

«У нас останнім часом є такі специфічні підвищення температури на початку весни, в середині весни — вони є короткочасними та нестабільними. Тому для забезпечення сталого та високого вражаю треба все ж дотримуватися відповідної агротехніки, догляду за культурою», — каже науковець.

Перегляди: 6251


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: