НОВИНИ

На Кіровоградщині ввели карантинний режим через небезпечного шкідника

28.09.2021 16:33
zahidnyj-kukurudzyanyj-zhuk

Площа зараження західним кукурудзяним жуком на Кіровоградщині лише цього року зросла на 1,674 тис. га. Уперше в області його виявили в Благовіщенському та Гайворонському районах в 2018 році на площі 750 га, а в 2020 році площа зараження вже досягла 4,149 тис. га. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, пише agronews.ua.

Цього року нові виявлення були в Кропивницькому та Голованівському районах.

Через це розпорядженням голови Кіровоградської ОДА запровадили карантинний режим по західному кукурудзяному жуку на вказаних територіях.

Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera LeConte) – спеціалізований небезпечний шкідник кукурудзи. Шкоди культурам завдають і личинки, і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю.

Пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в’януть, а молоді нерідко гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають і стебло набуває форми «гусячої шиї». А повністю знищити рослину може двадцять личинок.

Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. За беззмінного вирощування кукурудзи щільність популяції цього шкідника значно зростає.

Варто зазначити, що в перші роки, коли чисельність західного кукурудзяного жука незначна, його візуально складно помітити, адже він дуже швидко рухається, тому основний метод виявлення – застосування феромонних пасток.

Нагадаємо, що Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: