НОВИНИ

На Хмельниччині планують вирощувати енергетичну вербу

31.01.2021 14:57
28004_1-1-10007

Земельну ділянку під насадження знайшли у Ленковецькій громаді. Енергетична верба – це вид верби (Salix), який швидко росте, а тому придатна для використання як біомаса. Висаджувати її планують на орієнтовній площі 100 гектарів. Про це повідомляє ye.ua, пише agronews.ua.

Кошти на розробку необхідної документації, підготовку земельної ділянки та закупівлю саджанців планують брати із Державного фонду регіонльного розвитку (ДФРР). Принаймні проєкт «Формування регіонального ринку сільськогосподарських енергетичних культур», в рамках якого і планується висадження енергетичної верби, днями погодила регіональна комісія з конкурсного відбору проєктів на фінансування із ДФРР.

Розробили ідею фахівці Агенції регіонального розвитку Хмельницької області. Вони кажуть, проєкт став реальним завдяки тому, що цього року Мінрегіон звернув особливу увагу на теми економічного розивитку, а не лише на інфраструктурні.

«Це нові для Хмельниччини насадження, але наша область за дослідженнями експертів-екологів дуже підходить для вирощення і енергетичної верби, і павловнії. На одному полі енергетичну вербу можна вирощувати до 25 років. Перші результати після насадження вже будуть через три роки, адже ці дерева ростуть дуже швидко. З одного гектару енергетичної верби, за один цикл, збирають 40 тонн сухої речовини, а за три місяці вона виростає до трьох метрів», – розповідає деталі заступниця директорки Агенції регіонального розвитку області Олена Рутковська.

За її словами, плантації верби засаджують зазвичай, на так званих маргінальних землях, які не придатні для вирощування сільськогосподарських культур.

Енергетичну вербу використовують для виробництва теплової та електричної енергії, твердого біопалива (гранул, брикетів). Ще одна користь від цієї верби, за словами Олени Рутковської, що вона попереджає ерозію ґрунтів та покращує екологію. При згорянні біомаси в атмосферу викидається стільки СО2, скільки поглинула рослина в період свого зростання, а при її вирощуванні не використовуються гербіциди та інша агрохімія.

За словами директорки Агенції регіонального розвитку Катерини Савчук, проєкт із вирощування енергетичної верби пройшов погодження регіональної комісії та Мінрегіону.

Передбачається, що з ДФРР на реалізацію цієї ідеї буде виділено понад 4,5 мільйона гривень. Ще майже пів мільйона має виділити Ленковецька громада.  


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: