НОВИНИ

На Хмельниччині землю атовців привласнили посадовці та депутати

04.03.2020 12:02
дерибан

П’ятеро бійців АТО з Кам’янця-Подільського з 2017 року намагаються отримати належні їм за законом земельні ділянки. Але їх земля, несподіванно для бійців, опинилася у розпорядженні посадовців та місцевих чиновників. Пише suspilne.media.

Три роки тому атовці звернулися до управління Держгеокадастру в Хмельницькій області із заявою про виділення гарантованих їм державою земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Землю захисникам виділили, виготовили проект замлеустрою.

“Земля була вільна. Вона спочатку була в державній власності, а вже коли наші документи були підготовлені, і ми звернулися в Держгеокадастр, вони цю землю передали вже на баланс сільської ради Китайгородської об’єднаної Повністю повний пакет документів був підготовлений. Ми предоставили його в об’єднану Китайгородську сільську раду на затвердження, щоб підтвердили, щоб ми могли отримати свої паї”, – розповідає один із бійців АТО Андрій Стефанцев.

Поки кам’янецькі атовці чекали на реєстрацію земель у комунальну власність, в Китайгородській сільській раді готували нові проекти рішень – про надання дозволу на розробку проєктів землеустрою місцевим посадовцям, розповідає депутат Китайгородської сільської ради Євгенія Коритнік. Додає, що усі ці рішення, як вона з’ясувала згодом, стосувалися тих земельних ділянок, які призначалися у власність кам’янецьким атовцям.

“Чомусь ці заяви від цих хлопців начальник земельного відділу як приховав від нас, депутатів, поставила, буду казати у довгий ящик дане питання чомусь не виносилося і чомусь замовчувалося. 22 травня 19 року на 52 сесії дане питання вже винеслося, але іншим особам і були прийняті проєкти рішення дали працівнику сільської ради, секретареві, і дали з цього числа депутатові сільської ради Байрак Ларисі, а цих атовців знов проігнорували”.

“Це не є порушення, яке тут може бути порушення. Дозволів надається два і більше, один і більше, затвердження тільки одне. Це не є порушення. Це законодавча норма”, – коментує начальниця відділу земельних відносин сільської ради Китайгородської ОТГ Ганна Власова.

Рішення щодо затвердження проєктів виносять на сесію сільської ради. Депутати жоден з п’яти проєктів атовців не затвердили.

“Голова сільської ради махав головою тако що не дати”, – коментує депутат сільської ради Китайгородської ОТГ, Євгенія Коритнік.

“Наскільки я дізнався по моїх джерелах, моя ділянка дуже сильно сподобався секретарю сільської ради Китайгородської об’єднаної сільської ради”, – говорить боєць АТО з Кам’янця-Подільського, Андрій Стефанцев.

“Мовляв, у нас свої є атовці, а ви чужі, а у висновку його землю віддали от секретарю, а мою землю дали іншому атовцю, але ж тільки зараз. А ми з 17 року це все почали робити оформляти ці документи, вже кадастровий номер, вже земля була за нами вже в 17 році. А от вийшло, що наложили цю землю на нашу. І ладно атовцю, а тут ще й секретарю чогось. Приближені, що тут скажеш. Місцева мафія балом керує, як полагається”, – коментує боєць АТО, Андрій Венерський.

Наразі чотири ділянки з п’яти, які призначалися для атовців, уже мають нових власників, каже Ганна Власова.

“Чотирьом людям вже передано у приватну власність місцевим, зареєстровано право в реєстраційній службі. Якщо атовці претендують на ці самі ділянки, оті що раніше їм було надано, нехай звертаються до суду”.

З п’яти атовців, які оформляли документи на виділення їм земельних паїв за межами села Вихватнівці, найбільше пощастило Андрію Венерському. 28 лютого цього року на сесії Китайгородської сільської ради депутати підтримали рішення щодо затвердження йому проєкту землеустрою та надання ділянки у власність. Тим самим, вони відмовили місцевому учаснику бойових дій, якому раніше надали дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою на ту ж саму ділянку.

Останньому пообіцяли знайти іншу земельну ділянку та допомогти фінансово з виготовленням документації. Андрій Стефанцев, за його словами, має намір відстоювати своє право на гарантований йому державою земельний пай у суді.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: