НОВИНИ

На Херсонщині вилучено більше 200 кг фальсифікованого масла

29.12.2019 12:07
81122142_2905619829468524_4645403843868229632_n

З метою своєчасного реагування та попередження фактів реалізації фальсифікованого масла солодковершкового у торгівельних мережах та агропродовольчих ринках на території Херсонської області проводиться збір інформації щодо виробників масла солодковершкового, яке реалізується. Повідомляє dpss-ks.gov.ua.

З початку року працівникам Держпродспоживслужби Херсонщини обстежено 4861 суб’єктів господарювання, які проводять реалізацію харчових продуктів. Всього вилучено з обігу фальсифікованого масла 208,55 кг.

Фальсифікат масла вилучали згідно ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та ст.6 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної, небезпечної продукції». Робота щодо контролю за обігом масла солодковершкового на території Херсонської області продовжується.

Та як же покупцю розпізнати підробку на полиці магазину? Заморожений брикет масла, якщо він зберігається за мінусової температури, завжди твердий. А от якщо в продукті є домішки рослинної олії, то навіть за мінусової температури він все одно буде не надто твердим і при натисканні на нього залишиться слід. За кольором вершкове масло повинно бути світло-жовтим або жовтим. Консистенція масла має бути однорідною, пластичною, щільною. Поверхня на розрізі – блискуча або слабко блискуча. Також може бути недостатньо щільна і пластична поверхня з матовою поверхнею на розрізі і поодинокими краплями. Запах і смак – чистими, яскраво вираженими, вершковими з присмаком пастеризації.
Отже, стовідсотково дізнатись, чи масло справжнє, можна тільки за допомогою лабораторних досліджень.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: