НОВИНИ

На Херсонщині почалося збирання рису нового врожаю

29.09.2020 14:02
depositphotos_18363309-stock-photo-rice-and-autumn-sky

У Голопристанському та Скадовському районах обмолотили майже третину посівів рису. За даними Департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації, збирають по 55-58 центнерів з гектара за середньої врожайності минулого року у 61 ц/га. Про це повідомляє “Голос України”, пише agronews.ua.

“Рік для рису на півдні України справді виявився не найкращий. Травень та червень були холодні, що затримало вегетацію культури. Але за грамотного використання агротехнологій то зовсім не катастрофа. Ми також зробили пробний укіс, отримали 81 центнер з гектара, тобто врожай очікуємо не гірший ніж минулого року. Розчаровують ціни. За тонну рису через конкуренцію іноземних виробників та засилля імпорту трейдери нині дають не більш як 14 тисяч гривень, а це лише незначно перевищує виробничі витрати. Такі заробітки не дають можливості рисоводам розвиватися, вкладатися у створення нових плантацій”, – нарікає директор Інституту рису НААН України (Скадовський район) Володимир Дудченко.

На Херсонщинідіє 16,2 тисячі гектарів зрошувальних систем інженерного типу, де можна вирощувати вітчизняний рис, постачаючи на ринок майже п’ятнадцять тисяч тонн “білого золота”.

Крупи при цьому вистачало б, щоб задовольнити потреби не тільки регіону, а й кількох сусідніх областей. Але через брак коштів та занижені закупівельні ціни на крупу, площа діючих рисових плантацій Таврії зазвичай не перевищує шести тисяч гектарів.

Відповідно й попит на рис в Україні доводиться задовольняти за рахунок постачання з-за кордону. У трійку лідерів з його доставки в Україну входить Пакистан (33% імпорту), Індія (30,6%), Китай (11%).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: