НОВИНИ

На Івано-Франківщині виробляють екологічні пелети з топінамбура

24.12.2019 07:37
77834-623x370

ТОВ «Центр екологічної енергії “Топінамбур”» вирощує цю культуру на 20 га в Івано-Франківській області, отримує з неї 200 т паливних гранул, продає вітчизняним тепличним комбінатам, експортує до Лівану, Польщі, Німеччини. Про це повідомляє AgroTimes.ua.

«Собівартість виробництва пелет із сухого стебла топінамбура становить 15−20 €/т, з відходів деревини — €40−45. Гранули купують промислові підприємства, навіть тепличні виробники для систем опалення, щоб здешевити виробництво овочів у зимово-весняний період. Частково тверде паливо експортуємо до Лівану, Польщі, Німеччини. Також із подрібненого сухого стебла топінамбура виготовляємо брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, які продаємо людям для опалення осель», — коментує Василь Стеф’юк, директор ТОВ «Центр екологічної енергії «Топінамбур».

Експерти додають, що топінамбур можна вирощувати в монокультурі, він добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо.

Сировину з грудня по травень сушать на пні у природних умовах за допомогою морозу та вітру до вологості 10−20%, економлять на сушінні однієї тонни сирої біомаси €10−15. Збирають сухі стебла топінамбура кормозбиральним комбайном.

«Гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, вони є гарною підстилкою для тварин і птиці. До того ж вона не закислює ґрунт та швидко розкладається», — додає Василь Стеф’юк.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: