НОВИНИ

На Хмельниччині знайшли небезпечного рідкісного шкідника

27.10.2021 13:03
37-696x433

При проведенні систематичних обстежень державними фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій обл. у смт Теофіполь було вперше виявлено небезпечний карантинний організм — південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr). Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужба, пише agronews.ua.

Як зазначається, до України південноамериканську томатну міль завезли у 2010 р. з зараженими вантажами томатів, що надходили з Туреччини та Сирії. Вогнища шкідника на той час виявили в АР Крим та Одеській області.

«Поступово шкідник завойовує нові території і, станом на 1 січня 2021 р. площа ураження складає понад 1190 га. Цьому сприяє «пом’якшення» клімату, що провокує появу нових поколінь шкідника, який пристосувався до природніх умов нашої країни», — пояснили у відомстві.

Південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta Meyr)

Головними рослинами-господарями південноамериканської томатної молі є томати. Крім них, міль може пошкоджувати всі види рослин з родини пасльонових (Solanaceae): баклажани, картоплю, перець, тютюн та дикорослі пасльонові такі, як дурман, паслін, дереза.

Цей шкідник здатний за дуже короткий термін знищити від 60% до 100% урожаю.

Біологічні особливості, здатність до швидкого розмноження та адаптації південноамериканської томатної молі сприяє швидкому поширенню шкідника в Україні.

Нагадаємо, що Озвучено закупівельні ціни на зерно в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: