АГРОРЕГІОНИ

На Херсонщині російські військові силою забороняють гасити лісові пожежі

08.05.2022 14:22
90b808486bc43730aeebf58cf5789425

На Херсонщині біля сіл Геройське та Іванівка вирують лісові пожежі. Але російські солдати не дають їх гасити. Про це заявив голова Чулаківської сільської територіальної громади Олександр Мусієнко, повідомляє «Громадське радіо», пише agronews.ua.

«Дуже боляче розуміти, що російські військові силою забороняють місцевим жителям тушити пожежу. Мені дзвонять сотні людей, які запитують, а що робити — згоріти чи втопитись?», — заявив Мусієнко.

Він закликав про допомогу, попередивши, що місцевим літнім людям може загрожувати смерть від вогню або диму.

Ще 2 травня голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець повідомляв, що на окупованій території Херсонщини пожежі фіксували на понад 800 га лісу.

Окупанти не дозволяли лісовій охороні підступатися до місць загорянь, аж поки вогонь не дійшов до їхніх блокпостів. Болоховець повідомляв, що пожежа локалізована, але зник зв’язок із працівниками на місці.

Станом на 5 травня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України звітувало, що пожежі охопили 130 га лісу на Херсонщині: 70 га — у Геройському та 60 га — в Іванівському лісництвах.

Через дії окупантів, суху та вітряну погоду вчасна локалізація пожеж ускладнювалась, адже росіяни не пропускають лісову охорону до осередків загорянь. Таким чином, вогонь знищує цілі екосистеми українських лісів, які потім важко буде відновити. 

«Внаслідок військової агресії рф сьогодні в українських лісах відбувається втричі більше пожеж, ніж у аналогічний період 2021 року. Середня площа однієї пожежі зросла у 16 разів. На сьогодні маємо 191 випадок загорянь у лісі на загальній площі 1 754 га», — зазначали у міністерстві.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: