НОВИНИ

На Херсонщині діє притулок для кіз

04.12.2021 16:02
_116758880_b3d77d04-9c88-49fd-aa4e-894210fb4452

Житель Олешок Херсонської області Юрій Лукашев зібрав на своєму обійсті понад 50 кіз. Опікуватися ними почав з 2015 року. Деяких  кіз люди віддавали, не хотіли за ними доглядати. Про це ідеться в сюжеті Суспільного, пише agronews.ua.

Юрій Лукашев розповідає, що козами почав займатися спонтанно —  люди самі віддали чоловіку кілька своїх кіз.

«Довелось, хотіли зарізати, то викупив. Деяких люди просто віддали, не хотіли за ними доглядати. Я взяв, сказав, що можна їх відвідувати. Катю, Квітку, Маньку я викупив, інші народилися тут», — каже власник притулку для кіз.

Юрій наголошує, що це — не ферма, а саме притулок, адже козами не торгує.

«Продавати кіз я не хотів і не хочу. Для мене це принципово. Двох козликів спробував на початку продати, але прослідкувати їх подальшу долю не можу. Просто жалість, доброта саме до кіз, козликів, козенят. Шкода мені їх. Тварини дуже розумні, дуже красиві», — розказав чоловік.

В кожної дорослої тварини є ім`я. Юрій Лукашев каже, дає ті, що йому подобаються. Переважно німецькі, французькі, англійські імена. Є і слов`янські — Даша, Соня. Чоловік зізнається, що ці кози для нього стали родиною, називає їх своїми дітьми.

«Як мені змінити долю? Кинути їх і жити вільним життям? А як я потім зможу жити? Мене товариш запитує: «Ось ти так прив`язаний до них, ніби це твоя сім`я?»  Я кажу: «Тому, що у мене більше нікого немає, то це і є моя родина», — говорить власник притулку для кіз.

Юрій Лукашев майже весь день доглядає за козами. Взимку вони мешкають у спеціальному приміщенні. На тваринах, додає, не заробляє, адже великого попиту на козине молоко в Олешках немає.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: