АГРОРЕГІОНИ

На Чернігівщині затримуються жнива

22.10.2022 16:21
Screenshot_14

На Чернігівщині вже зібрали 310 тисяч гектарів вирощеної продукції, це на 149 тисяч гектарів менше, ніж минулого року. Про це повідомив директор департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Олег Крапивний, пише  agronews.ua.

Наразі одне із фермерських господарств у селі Лукашівка обробляє 1500 гектарів. Як відбувається збір врожаю в селі, яке перебувало під окупацією та ще в травні розміновували поля – розповідаємо далі.

Наразі у фермерському господарстві “Напорівське” зібрали лише 30% врожаю. Власник Григорій Ткаченко розповів, що все це через дощі та високу вартість пального.

“Ми зараз знаходимося на екваторі збору картоплі, ще достатня кількість знаходиться на полі, але і значна частина вже викопаної”.

Григорій додає, що цього року підрахували збитки на врожай.

“На озимій пшениці кожен гектар дав збитки у п’ять тисяч гривень. Це те, що ми вже зібрали, і про це можна говорити. При всіх недоречностях соняшник може бути в межах рентабельності і кукурудза так, а картопля буде збиткова однозначно”.

Всього господарство обробляє 1500 гектарів землі. Наразі робітники встигли зібрати озиму пшеницю з 300 гектарів, з 200 гектарів – соняшник, з 20 – картоплю. Основний врожай лишається в полях. Зібрану продукцію зберігають у відбудованому після російських обстрілів ангарі.

Тракторист Валерій Вареник працює кожен день без вихідних.

“Після ворогів так і настрій не той. Були снаряди, і вибухи, і все було. Але ж ми пережили, будемо працювати. Картопля добра, такої картоплі давно не було. У порівнянні з минулим роком буде трішки менше, але врожай буде”.

Реалізувати врожай цього року складно, каже фермер Григорій.

“Всі ви бачите кількість дронів, які атакують, і покупці нашої продукції не горять бажанням відправляти сюди кораблі, які вантажаться соняшником, кукурудзою і виробленою олією. Ми не думаємо над питанням майбутнього врожаю, головне завдання зібрати та реалізувати цей врожай, який вже вирощений”.

Чоловік додає, що підготовчих робіт до зими на полях не проводитимуть. Якщо буде можливість, обмежаться поверхневим обробітком ґрунту. Це суттєво знизить врожай, але також знизить матеріальні та енергетичні витрати на одиницю площі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: