АГРОРЕГІОНИ

На Чернігівщині з державного елеватора вкрали зерно

20.02.2022 13:08
latifundist_com_elevatory_02

На елеваторі ДП «Златодар» у Золотоноші Черкаської області сталася крадіжка зернових. Про це повідомляє Delo.ua, пише agronews.ua.

Вкрали за приблизними оцінками близько 5500 тонн зерна. Власність втратили близько 30 сільгоспвиробників.

Згідно з журналістськими розслідуваннями, серед них Лебединський насіннєвий завод, «Агро-компгруп», «Агро плюс» та інші. ДП «Златодар» — одне із найпотужніших підприємств держрезерву: на комбінаті працюють 214 осіб, ємність — понад 97 тис. тонн. Водночас «Златодар» — один із найпроблемніших активів.

За даними YouControl, відкрито справу про банкрутство, підприємство має понад 40 млн. грн. податкового боргу, ухиляється від аудитів і регулярно не платить зарплату. У жовтні 2020 року співробітники навіть погрожували перекрити дорогу – люди 3 місяці працювали безкоштовно. 

ЗМІ називають Нацагентство резерву одним із найкорумпованіших держорганів України. У 2020 році збитки Держрезерву від корупційних діянь оцінювали понад 1 млрд грн. Зокрема, на «Златодарі» у 2015 році «втратили» 112 тис. тонн зерна.

У 2018 році тодішнє керівництво знизило заплановані показники доходів, аби «перевиконати» план та легалізувати річну премію директора розміром понад 1 млн. грн. Крадіжка зерна на елеваторах — проблема національного масштабу.

За оцінками KPMG, масштаби сягають 3% від обороту. У більшості випадків для крадіжки з елеватора потрібна змова. До нього можуть входити директор, лабораторія, бухгалтер, охоронці та водії. Використовувати для постійних махінацій одну людину без ризику швидкого викриття досить складно. Таким чином, змова є необхідною основою для переважної більшості випадків крадіжки на елеваторах. 

На думку іншого експерта, голови Всеукраїнського Конгресу Фермерів Івана Слободяника, крадіжка зерна на Златодарському елеваторі може бути однією з ланок масштабної корупційної схеми.

«Багатомільярдні махінації ДПЗКУ зав’язані на експорті. Поки Україна вирощує та експортує зернові, чиновники намагатимуться нагріти на цьому руку. Чим більший експорт, тим більше грошей можна привласнити. Дивлячись на те, що відбувається на ринку, не можна виключати, що зерно вивозять з елеваторів, у тому числі з золотоніського, на користь корупціонерів у керівництві ДПЗКУ», — повідомив Слободяник.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: