НОВИНИ

На Чернігівщині полуницю вирощуватимуть у тунелях

18.11.2022 12:21
polunytsya

Фермер Олег Пустовойт, що вирощує ягоди в Козелецькому районі на Чернігівщині, планує перейти на вирощування продукції у закритому ґрунті й шукатиме інвестора. Про це він написав у колонці на AgroTimes, пише  agronews.ua.

Він розповів, що має 5 га ягід — суниці садової нейтральних сортів та лохини в контейнерах. Осінній врожай суниці садової цього року втратив через дощі.

«Я бачу великі перспективи в ягідництві у закритому ґрунті. Таке вирощування більш прогнозоване, дає змогу отримати гарантовані результати. У нас є кілька соток теплиць, в які ми переміщуємо лохину на початку вегетації, і в такий спосіб отримуємо ранні ягоди — зазвичай на початку червня.

Але ж інвестиції в тунелі на гектар становлять на рівні $100 тис. Це значні гроші. Так, нам відомо про урядові гранти на будівництво теплиць, але держава фінансує із розрахунку на гектар відносно небагато, а от вимоги щодо залучення до роботи найманих працівників там значні. Ми не зможемо працевлаштувати велику кількість людей на гектар на весь сезон, тож участі в програмі не беремо. Будемо шукати інвестора», — додав Пустовойт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: