АГРОФОТО

На Черкащині на цукровому заводі запрацював біогазовий комплекс

08.02.2020 13:38
82557142_171404747446750_3838564185428459520_o

На базі Селищанського цукрового заводу, який входить в структуру групи компаній «Панда», запрацював на повну потужність біогазовий комплекс потужністю 7,5 МВт. Про це повідомляє компанія «Зорг Біогаз», яка займалася будівництвом станції, на своїй Фейсбук-сторінці.

Біогазовий комплекс в с. Селище на Черкащині вийшов на заплановані 100%. Електроенергія поставляється в мережу за зеленим тарифом. Держава (ДП «Гарантований Покупець») платить 14,8 євроцента за кВт⋅год. 

Для запуску станції в с. Селище Zorg Biogas залучив кращого німецького технолога Д-ра Ганса Фрідманна – запуск пройшов зразково, з першої спроби, без помилок і простоїв.

«В ході запуску замовнику було рекомендовано використовувати мікроелементи, оскільки жом не містить всього того, що необхідно для бактерії. Проте замовник вирішив провести експеримент і запустив в роботу два реактори з мікроелементами, а один – без. Реактор без мікроелементів почав «хворіти», різниця стала помітною вже на третій тиждень. Реактор з мікроелементами, запущений пізніше, наздогнав і перегнав реактор без мікроелементів. Унаслідок, замовник визнав, що без мікроелементів неможливо працювати ефективно.» – ділиться досвідом Ігор Олександрович Реддіх, генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз». 

Однією із складових швидкого запуску станції стала сучасна біогазова лабораторія.  Завдяки її наявності, оператори чітко знали, що відбувається в реакторі та могли розрахувати оптимальну норму завантаження сировини.

В цілому біогазовий комплекс в с. Селище є більш досконалим за будь-який комплекс в Україні. Тут встановлено краще очищення газу від сірки. Все обладнання – німецьке і виключно надійне. На відміну від аналогів українського виробництва німецьке обладнання працює без збоїв і не вимагає ремонтів.

«Що особливо приємно і є предметом гордості, так це те, що українська станція перевершила по технічному оснащенню навіть знамениту станцію на цукровому заводі в м. Анклам (Німеччина). На станції в Анклам немає можливості вантажити брудну сировину, тоді як станція в Селищі обладнана завантажувачем з камінняуловлювачем.» – коментує Сергій Володимирович Підлубний, технічний директор ТОВ «Корсунь Еко Енерго».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: