АГРОРЕГІОНИ

На Буковині фермери вирощують лаванду

16.05.2024 11:07
2

У селі Білівці Чернівецької області місцеві підприємці на 16 гектарах поля вже третій рік вирощують кущі лаванди. Із неї потім виготовляють ефірні олії, мед, прикраси та продають як в Україні, так і за кордоном. Про це кореспондентові Укрінформу розповів власник господарства Віктор Гуцул, пише agronews.ua.

“У нас є 16 гектарів поля, засадженого лавандою вузьколистою. Переробляємо ці квіти на ефірні олії. Маємо великий дистилятор на 5 тонн та інше необхідне обладнання для переробки. Окрім олії, з лаванди виробляємо похідний продукт гідролат. Реалізовуємо в Україні і частково, поки невеликими партіями, продаємо за кордон”, – сказав Гуцул.

Він зазначив, що, крім переробки, лаванду продають і вирощеними саджанцями квітів. А влітку, в період цвітіння, лавандове поле перетворюється на туристичну локацію. Люди сюди можуть приїхати, помилуватися квітами, зробити фотографії, відпочити серед приємного запаху квітів.

“Крім того, ми виготовляємо інші речі, в яких використовується ефірна олія – це свічки для ароматизації приміщень, аромадифузори. Робимо різні чаї, також робимо чай для ванни. Лаванда має лікувальні властивості, вона корисна для шкіри, для дихальних шляхів, нервової системи тощо”, – запевняє підприємець.

Він розповів, що не одразу вдалося налагодити переробку лаванди. Перша велика партія квітів, які висадив підприємець на 10 гектарах поля ще у 2019 році, майже не прийнялася. Тоді наступного року вони спробували інший метод висадки – і квіти гарно прижилися.

“Перший урожай ми не збирали, бо з нього неможливо отримати якісний продукт переробки. А вже через рік зібрали урожай лаванди для подальшої переробки. Цього року це вже буде другий сезон переробки”, – додав фермер.

Він зауважив, що лаванда доволі непримхлива у догляді рослина. Але збір для переробки цих квітів специфічний. Адже для кращої якості отриманої олії потрібно збирати лаванду за температури не менше 30 градусів. І бажано, щоб кілька днів до збору не було опадів.

Підприємець прогнозує цього року ранній початок цвітіння лаванди. Попередньо поле для відвідувачів можуть відкрити уже на початку червня. Більш точну дату обіцяють оприлюднити пізніше.Перегляди: 111
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: