НОВИНИ

Минулого року Україна імпортувала близько мільйона тонн фруктів

26.03.2021 08:42
whZ9qG4U

Українці стали більше споживати фруктів. Про це говорить не лише офіційна статистика щодо рівня споживання фруктів, а й зростання обсягів імпорту. В 2020 році Україною було імпортовано практично 1 млн т різноманітних фруктів. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

Це історичний максимум по обсягам імпорту фруктів, що перевищує аналогічний показник минулого року на 8% та в 1,5 рази показник п’ятирічної давності.

“Одразу варто зазначити, що завозяться в основному фрукти та ягоди, які не можуть вирощуватися в Україні через несприятливі кліматичні умови. Виключення становлять лише яблука, однак їх доля в загальній структурі імпорту незначна – лише 1%”,- пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Безумовним лідером в імпортних поставках фруктів в Україну є банани, які займають третину всіх поставок. Далі слідують мандарини (19% обсягів імпорту), апельсини (9%), лимони (7%) та персики (5%). За останні 5 років найбільші темпи зростання демонструють поставки грейпфрутів та хурми, обсяги імпорту яких подвоїлися за вказаний період.

Нагадаємо, що в Україні у 2020 р збільшився імпорт часнику.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: