НОВИНИ

Миколаївська аграрка створить власну пасіку

26.01.2019 08:31

На базі Миколаївського національного аграрного університету найближчим часом планується створення власної пасіки в наукових і виробничих цілях. Про це повідомив «Агроюг» Вадим Лихач, доктор с.-г. наук, доцент, в.о. завідувача кафедри технології виробництва продукції тваринництва Миколаївського НАУ.

Як правило, під час практики в рамках дисципліни «Технологія виробництва продукції бджільництва» студенти аграрки виїжджали на пасіки, з господарями яких укладалися договори безпосередньо про проведення занять на їх території. Але керівництво університету в особі ректора, академіка НААН України, доктора технічних наук, професора В’ячеслава Шебаніна все-таки зупинився на тому, що своя пасіка – це набагато зручніше.

До слова, ця ідея також буде втілюватися в життя в рамках укладення договору про співпрацю з Миколаївським спільнотою бджолярів, які готові в цьому допомогти університету. У свою чергу, тепер представники спільноти можуть збиратися на базі аграрного університету для проведення тематичних семінарів, конференцій та власних зборів.

За словами Вадима Лихача, керівництво університету досить довго виношував ідею створення своєї пасіки. І після того, коли вони нарешті зважилися, науковцями була підготовлена ​​заявка «Зміцнення матеріально-технічної бази Міколаївського НАУ для забезпечення навчального процесса з дисципліни« Технологія виробництва продукції бджільництва »та создания підрозділу« Навчально-науково-виробнича пасіка Міколаївського національного аграрного університету »на грантовий конкурс від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

– Пройде проект чи ні – це нас не зупинить. Ми все одно будемо шукати якихось інших інвесторів. Навіть може ми за допомогою асоціації бджолярів, а в ній брало участь багато претендентів, зможемо створити пасіку. Як то кажуть: «Гуртом і батька легше бити». Плани у нас довгограючі. Тим більше, у нас є свій науково-виробничий центр Миколаївського НАУ, база якого зосереджена в селі Благодаровка. Там облаштовані навчальні класи, а поруч є місце, щоб мати у своєму розпорядженні пасіку на зимівлю. Неподалік також є наші поля, куди можна вивозити пасіку, – ділиться Лихач.

Крім цього, на базі пасіки науковці аграрного університету хочуть запустити апитерапию – застосування продуктів бджільництва в лікувальних цілях.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: