НОВИНИ

Молдова дозволила імпорт українського фуражу та комбікормів

05.10.2020 08:32
ukr-mol

Члени уряду Молдови внесли поправки до Постанови уряду від 2016 року, що стосуються деяких заходів щодо запобігання розповсюдження африканської чуми свиней. Поправки скасовують заборону на ввезення з України фуражної сировини, комбікормів, кормових добавок і преміксів. Про це повідомляє moldpres, пише agronews.ua.

«Відсутність опадів в осінньо-зимовий і ранньо-весняний період, а також мінімальний запас продуктивної вологи в ґрунтовому шарі призвели до пошкодження осінніх посівів в пропорції 25% в північному регіоні і до 60-100% – в центрі і на півдні. З 303 тис. га посівів, досліджених місцевими спецкомісіями, 259 тис. га виявилися ураженими, що значно знизило врожай зернових першої та другої групи, які служать кормовою базою для тваринництва», – йдеться в інформаційній записці Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та екології Молдови.

Для забезпечення птахівництва, ферм великої рогатої худоби і свинарства, овець, щоб уникнути скорочення поголів’я худоби, а також збільшення виробничих витрат необхідно зняти обмеження на імпорт кормів з України, йдеться у повідомленні.

Таким чином, буде гарантований постійний доступ населення до достатніх і якісним продуктів харчування тваринного і рослинного походження, що зміцнить національну продовольчу безпеку Молдови, вважають у керівництві країни.

Нагадаємо, наявність сільгоспвиробника у реєстрі буде умовою для отримання держпідтримки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: