ВАЖЛИВО

Що очікувати від законопроєкту про аграрні розписки

11.03.2021 11:05
изображение_2021-03-11_144349

Робота над оновленням інструменту в рамках проекту закону №2805-д почалася торік, а вже найближчим часом очікується розгляд законопроекту у першому читанні у Верховній Раді. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, пише agronews.ua.

За словами заступника Міністра, аграрні розписки протягом останніх кількох років стали для агровиробників простим та дієвим механізмом залучати фінансування під заставу майбутнього врожаю. Динамічне зростання ринку аграрних розписок забезпечило понад 35 млрд гривень фінансування, а всього інструментом скористалося понад чотири тисячі агровиробників, переважно малі та середні підприємства.

“Ми іноді чуємо коментарі, що аграрні розписки працюють і нема потреби змінювати робочий механізм. Однак в поточному форматі інструмент не реалізує свій потенціал на повну, та лише обмежено забезпечує попит агровиробників на фінансування. Ми впроваджуємо чимало ініціатив для розвитку сільського господарства України – яке, до речі, теж доволі добре працює, однак не реалізовує свій потенціал – і розвиток цього сектору можливий лише за умови сприятливого економічного середовища та ефективної інфраструктури. Обидва з цих елементів неможливі без дієвих та доступних інструментів фінансування, як-от аграрні розписки”, – пише Висоцький.

Модернізація , відповідно до потреб сектору. Саме з цією метою у співпраці з ринком та на основі його запитів було розроблено проект Закону №2805-Д щодо вдосконалення аграрних розписок.

Запропоновані законодавчі зміни:

• зберігають поточну позитивну практику використання інструменту;

• роблять його простішим та дешевшим у використанні;

• відкривають доступ до аграрних розписок для ширшого кола агровиробників (як-от сегменти тваринництва, садівництва);

• створюють основу для розвитку більш складних та комплексних рішень, в т.ч. через доступ до рефінансування з ринків капіталу.

Нагадаємо, що в Україні аграрні розписки можуть стати неемісійними цінними паперами.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: