ВАЖЛИВО

Міністр Мінагрополітики провів зустріч з фермерами

19.02.2021 18:01
DSC00122

«Листи щастя» вже від Аграрного фонду, корупція в Держгеокадастрі, штрафи за зберігання пального для власних потреб і перевірки від усіх можливих органів держконтролю. Це обговорювали учасники Всеукраїнського Конгресу Фермерів з міністром аграрної політики і продовольства Романом Лещенком та в.о. голови Держгеокадастру Олексієм Пінчуком, повідомляє agronews.ua.

Мета таких зібрань – вислухати з перших вуст все, що турбує українських фермерів і налагодити прямий діалог фермерської спільноти з владою та спільно знайти шляхи вирішення.

Йшлося про:

✅ успадкування земель постійного користування для ведення фермерського господарства; 

✅ зменшення (ліквідація) ПДВ для сільгоспвиробників;

✅ вирішення проблеми необґрунтованого блокування податкових накладних;

✅ ухвалення законопроектів №2194 та №2195;

✅ державна підтримка фермерських господарств;

✅ доступ фермерських господарств до банківського гарантування (створення Фонду часткового гарантування кредитів та інші інструменти);

✅ скасування ліцензії на зберігання пального для власних потреб;

✅ проблеми перевезення великогабаритної с/г техніки.

По кожній з озвучених проблем Всеукраїнський Конгрес Фермерів запропонував свої напрацювання, в тому числі і  законодавчі ініціативи.

Зі свого боку  Роман Лещенко повідомив, що законопроєкт №2194 про земельну децентралізацію винесуть на повторний розгляд у Верховну Раду вже найближчим часом. Також запланована зустріч міністра з керівництвом податкової і представниками мінекономіки щодо скасування ліцензування зберігання пального для власних потреб.

«Єдине, що працює в державі – аграрний сектор і тому податкова на нього так пильно дивиться. Через це і штрафи та скасування ліцензій по пальному, і блокування податкових накладних», – зауважив голова аграрного міністерства.

Повідомили фермери і про «листи щастя» тепер вже від Аграрного Фонду, який замість бути інструментом підтримки, почав штрафувати аграріїв з дикими відсотками.

Міністр пообіцяв розібратися. Також Роман Лещенко повністю підтримує ініціативи Конгресу з продовження мораторію на перевірки і викоріненням залишків корупції у Держгеокадастрі:

«Держгеокадастр має бути на стороні бізнесу, а не на стороні чиновників», – підсумував міністр.

Це була перша протокольна зустріч, де накопичилось чимало невирішених питань, – говорить голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник:

«Чимало з озвучених сьогодні фермерами проблем виникли через відсутність в державі профільного міністерства. Але міністр оперативно реагував на усі звернення, одразу ж зв’язувався з відомствами, які відповідають за той чи інший напрямок. Це конструктивна зустріч і далі ми будемо разом напрацьовувати все необхідне для розвитку фермерства».Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: