НОВИНИ

Мінекономіки затвердило етапи проведення приватизації 800 держпідприємств

05.10.2019 12:07
982376

4 жовтня в Мінекономіки під головуванням Першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Павла Кухти відбулась установча зустріч проектного офісу з питань приватизації. У заході взяли участь представники Мінекономіки, ДП “Прозорро.Продажі”, Фонду держмайна (ФДМУ), Фонду гарантування вкладів (ФГВ), Команди з підтримки реформ Мінекономіки та низка консультантів, які увійшли до проекту, повідомляє Прес-служба Мінекономіки.

Мета зустрічі – організація та початок проектної роботи над якнайшвидшим запуском приватизації державних підприємств, що входять до сфер управління різних органів центральної виконавчої влади.

Павло Кухта повідомив, що в Україні близько 3600 державних підприємств, що демонструють різні показники фінансової та операційної ефективності – від небагатьох успішних до переважної більшості збиткових і зовсім занедбаних. Мінекономіки наразі готує майже 800 держкомпаній до приватизації, запропонувавши організувати і структурувати цей процес, як цілісний проект, до якого залучаються всі відповідальні органи влади.

“Проектна форма роботи дасть нам змогу швидко та ефективно реалізувати і проконтролювати всі етапи підготовки підприємств до приватизації, налагодити ефективну комунікацію між різними залученими органами влади і якнайшвидше дати позитивний результат. Ми нарешті зрушимо процес, що мав бути розпочатий та завершений ще у дев’яностих роках минулого століття, зменшивши вкрай неефективний державний сектор в економіці та залучивши до неї необхідні для зростання інвестиції”, – зазначив Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Павло Кухта.

Учасники зустрічі затвердили структуру і головні напрями роботи з підготовки підприємств до малої та великої приватизації.

“Ми маємо досвід успішної роботи у напрямку малої приватизації, яка за рік вже принесла більше 1,5 млрд гривень у бюджети різних рівнів, – відмітив директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев. – Ми погодили чіткий план дій, який передбачає передачу об’єктів до ФДМУ від органів їх управління, підготовку до продажу та усунення можливих проблем і ризиків, безпосередній продаж через процедури малої та великої приватизації”.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: