НОВИНИ

Мінекономіки поглиблює співпрацю з експертами ЄС для захисту географічних зазначень українських продуктів

15.01.2021 11:32
ya-25215

12 січня заступник Міністра Сергій Глущенко провів зустріч з представниками проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», під час якої сторони обговорили результати спільної роботи та сформували план дій щодо подальших кроків. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, пише  agronews.ua.

Метою співпраці є наближення системи географічних зазначень в Україні до вимог законодавства ЄС  та реалізація відповідної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Під час робочої дискусії сторони домовились зосередити спільні зусилля на розробці і ухваленні трьох проєктів Законів у сфері правової охорони географічних зазначень для:

1)     сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

2)     вин;

3)     інших спиртних напоїв (крім вин).

«Ухвалення цих трьох проєктів Законів наблизить українське законодавства до права ЄС та позитивно вплине на ринкове середовище, сприятиме виходу на європейські ринки українських унікальних продуктів», – зазначив Сергій Глущенко.

Нагадаємо, Україна раніше заявила про намір одержати в Європейському Союзі правову охорону для трьох нових географічних зазначень України, зареєстрованих відповідно до європейських стандартів. Зокрема, це такі географічні зазначення, як: гуцульська овеча бриндзя, гуцульська коров’яча бриндза, мелітопольська черешня.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: