ВАЖЛИВО

Мінекономіки планує щомісяця зустрічатися із бджолярами

18.03.2020 07:02
30e2352-bdzola2

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запроваджує діалог між державою та представниками галузі бджільництва, який проходитиме щомісяця, і на якому будуть обговорювати проблематику галузі, шукати консолідовані рішення та розвивати цей напрям аграрного сектору. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Перший із серії запланованих форумів на тему: «Розвиток галузі бджільництва. Взаємодія: пасічник — аграрій — влада» під головуванням заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького і Сергія Глущенка відбувся нещодавно.

Участь у заході взяли представники Держпродспоживслужби, профільних асоціацій, бізнесу та міжнародні експерти.

«Ми запроваджуємо діалог між державою та представниками галузі бджільництва, який проходитиме щомісяця, і на якому ми будемо обговорювати проблематику галузі, шукати консолідовані рішення та розвивати цей напрям аграрного сектору. Адже галузь бджільництва є експортоорієнтованою, дозволяє відкривати малий та середній бізнес на селі, що сприяє соціально-економічному розвитку населення та економіки країни в цілому», — наголошує Висоцький.

Присутні розглянули актуальні питання галузі бджільництва, зокрема: особливості сезону 2020, державна підтримки галузі, спрощення реєстрації пасік та гігієнічних вимог до них, державний нагляд і контроль у сфері застосування засобів захисту рослин та ветеринарної медицини, експорт вітчизняного меду, наукове забезпечення та підготовка кваліфікованих кадрів для галузі бджільництва, законодавчі зміни.

Зі сторони бізнесу було наголошено на необхідності посилення на законодавчому рівні контролю за обігом пестицидів, використання ЗЗР з метою запобігання отруєння бджіл та збереження довкілля, а також акцентовано на важливості ефективної комунікації між пасічниками та агровиробниками.

«Галузь бджільництва є вагомою складовою аграрної галузі України і значною статтею аграрного експорту. Зокрема, у 2019 році обсяг експорту меду склав 55,7 тис. тонн, також за останні роки ми збільшили постачання цієї продукції до ЄС у 9,5 разів. Міністерство розуміє важливість підтримки галузі і наразі вже готуються зміни у законодавстві, які спрямовані на боротьбу з фальсифікатом, забезпеченням простежуваності виробництва, захисту рослин, спрощення процедури реєстрації пасік та інше. Також ми плануємо вдосконалити вимоги Закону України «Про бджільництво», — заявив Сергій Глущенко.

Варто додати, що в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» передбачено підтримку галузі бджільництва.

«Також власникам пасік з кількістю бджолосімей від 10 до 300 надаватиметься спеціальна бюджетна дотація у розмірі 200 грн на бджолосім’ю», — зазначив Глущенко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: