НОВИНИ

Мінекономіки ініціює врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією

09.09.2020 11:32
supermarkety-v-barselone-1

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України розробляє концепцію щодо врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією, зокрема, працює над введенням зваженого принципу оплати постачальникам, щоб зробити продукт доступним для споживача, збільшити обсяги виробництва і реалізації продукції. Про це заявив заступник міністра економіки Тарас Висоцький. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua. 

«Це питання актуальне насамперед для малих виробників, які мають слабкі позиції в структурі роздрібної мережі — саме від них ми постійно отримуємо звернення. У контексті оплати за поставлену продукцію вони змушені працювати за умовами, запропонованими торговими мережами. Важливий аспект концепції Мінекономіки — введення зваженого принципу оплати постачальникам, щоб зробити продукт доступним для споживача, збільшити обсяги виробництва і реалізації продукції. Це в свою чергу сприятиме розвитку малого та середнього виробника», — заявив Висоцький.

Питання врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією піднімалося на засіданні робочої групи Палати з питань контролю над цінами і антимонопольного регулювання з метою обговорення взаємин між постачальниками і торговими мережами, а також аспектів законопроекту «Про внесення змін до Цивільного та Господарського кодексів України щодо приведення у відповідність до законодавства Європейського Союзу в частині вимог до торгівлі на внутрішньому ринку».

У засіданні брали участь заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Висоцький, голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, представники комітетів Палати з питань харчової промисловості, роздрібної торгівлі та електронної комерції.

Мінекономіки, зокрема, працює над концепцією щодо врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією. Вже зареєстрований законопроект, яким пропонується врегулювати торгову діяльність харчовими продуктами шляхом закріплення в законодавстві максимального терміну оплати за поставлені товари, закріплення максимального рівня бонусів, а також заборони мереж нав’язувати додаткові послуги постачальникам.

Так, за експертними пропозиціями комітету Палати з питань харчової промисловості, роздрібної торгівлі та електронної комерції, пропонується надати бізнесу можливість саморегулювання в спірних питаннях на період три-п’ять років. У разі неефективності саморегулювання пропонується визначити контролюючим органом Антимонопольного комітету України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: