НОВИНИ

Міндовкілля погодило нові ліміти та норми відстрілу мисливських тварин

14.11.2023 15:04
мисливець-охотник-750x430

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України встановило ліміти використання диких парнокопитних і норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Подання лімітів відбулося ще навесні цього року. І тільки в листопаді питання зрушилося, коли більша частина мисливського сезону минула. Але, не зважаючи на довгі місяці очікування – це позитивна новина, вважають фахівці Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР).

Чисельність хижаків, зокрема здичавілих собак та лисиць, збільшується, як і погіршується епізоотична ситуація в країні.

Україна впродовж останніх двох років стрімко перетворюється на епіцентр поширення смертоносних інфекцій: сказу, африканської чуми свиней (АЧС), лептоспірозу та інших зоонозів, що підривають епізоотичне, продовольче, екологічне, економічне та загально безпекове благополуччя країни.

Збільшення нерегульованої чисельності мисливських тварин вже призвело до зростання випадків сказу із відповідними наслідками для населення про що свідчать чисельні звернення громадян до органів влади про напади скажених хижаків. Ситуація зі сказом вже набуває загрозливого стану для людей», – кажуть в УТМР.

Товариство переконане, що відкриття полювання забезпечить збереження мисливської галузі та державного мисливського фонду, надасть можливість користувачам мисливських угідь виконувати свої зобов’язання у відповідності до законодавства України та забезпечить стабільність епізоотичної ситуації та зменшить соціальну напругу серед населення.Перегляди: 130
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: