НОВИНИ

Міндовкілля провело скринінг у річковому басейні Дніпра

03.03.2021 11:36
1538978454972

Результати першого скринінгу речовин-забрудників у річковому басейні Дніпра вражають. Аби дізнатися якої якості вода, що споживає більшість українців, у жовтні 2020 року взяли проби з Дніпра та його приток – 27 проб води та 5 проб риби. Вперше у басейні Дніпра відбулися такі масштабні дослідження на понад 67 тис. речовин. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише agronews.ua.

Річковий басейн Дніпра є найбільшим в Україні. Це каскад з 6 водосховищ, великих, середніх та малих річок, озер і різноманітних лиманів. Щороку з цього басейну для різних потреб суспільства забирається близько 7,4 млрд. м3 води. Для порівняння, з басейну Сіверського Дінця – 1,45, Дністра – 0,5 млрд. м3.

Дослідження виявило 161забруднювач. Найбільше:

– 95 –  у зоні скиду Київводоканалу (Бортницька станція аерації);

– 87 – у річці Рось (вплив стічних вод ТОВ “Білоцерківвода”);

– 66 – у річці Рось (Корсунь-Шевченківський);

– 56 – у річці Білоус (Чернігів).

У результаті дослідження у басейні Дніпра визначено 21 речовину-забруднювач. З них:

– 19 синтетичних речовин: сільськогосподарські отрутохімікати, фармацевтичні препарати та речовину, що використовується у парфумерії – синтетичний мускус.

– 2 важких метали: цинк та мідь.

Для дослідження взяли 5 проб риб у різних локаціях. Їх перевірили на вміст металів: кадмію, свинця, ртуті та нікелю, які є пріоритетними речовинами Водної Рамкової Директиви ЄС. Так, у пробі поблизу Деснянського питного водозабору виявили перевищення ртуті. Вражає, що у всіх пробах у високих концентраціях виявлені антипірени (БДЕ) – речовини, що затруднюють займання матеріалів.

Дослідження триватимуть протягом двох років у лабораторії моніторингу вод Північного регіону у Вишгороді. Ці результати стануть основою для розробки заходів з екологічного оздоровлення дніпровського басейну та увійдуть до Плану управління річковим басейном Дніпра.

Нагадаємо, що в Азовському морі зникає риба.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: