НОВИНИ

Міндовкілля планує засадити лісами п’яту частину території України

27.10.2020 10:12
ed19f26d-a56e-4c80-b587-ef9d44ce1bc4-696x461

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробляє проєкт Державної стратегії управління лісами України до 2035 року. У проєкті планується збільшити площі лісових насаджень до 18% з поточних 16%. Про це повідомляє kmu.gov, пише agronews.ua.

Станом на початок 2020 року площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 9,6 млн га. Лісистість України становить 15,9%.

Але, незважаючи на досить невелику лісистість території, Україна займає 9-те місце у Європі за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини. Умови для лісовирощування в Україні вкрай неоднорідні, тому ліси поширені територією держави нерівномірно.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, в умовах кліматичних змін ліси мають надзвичайно важливу роль для подальшої екологічної, економічної та соціальної стабільності держави. Впровадження заходів стратегії сприятиме забезпеченню природоохоронного та економічного потенціалу лісів, зменшенню їх деградації за рахунок збільшення площі та продуктивності, що в результаті покращить стан довкілля і якість життя громадян.

Очікується, що у результаті реалізації Стратегії до 2035 року Україна матиме:

лісистість території країни до 18 %;

– загальний запас лісів України до 2.5 млрд м3;

– збільшення рівня поглинання вуглекислого газу лісами України;

-100% виявлення лісових пожеж на ранній стадії;

– оновлений парк протипожежної техніки та відновлення авіа патрулювання лісів;

– якісні лісові дороги;

-створення умов для залучення коштів бізнесу в розвиток туристичної інфраструктури в лісовій галузі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: