НОВИНИ

“Укрсадвинпром” закликав Мінагрополітики переглянути держпрограму з будівництва холодильників під ягідні господарства

15.03.2019 09:52

Громадська організація “Укрсадвинпром” закликає Міністерство аграрної політики і продовольства адаптувати державну програму компенсацій витрат на будівництво холодильників для фруктів під ягідні господарства. В 2019 році на компенсацію будівництва холодильного обладнання за діючими вимогами претендує близько 15 підприємств, розповів під час прес-конференції в “Інтерфакс-Україна” глава “Уксадвинпрому” Володимир Печко.

За його словами, якщо критерії до обладнання будуть знижені, на компенсацію за даною держпрограмі зможе претендувати близько 80 експортоорітентірованних підприємств.

“Це підтримає не тільки великих виробників фруктів, але і невеликі фермерські господарства. А також дасть можливість зберігати ягідну продукцію близько трьох місяців і експортувати її не тільки в країни ближнього зарубіжжя, але і в далекий Китай, а також в Чилі і Аргентини”, – додав Печко.

“Ми в 2018 році отримали компенсацію за посадковий матеріал в повному обсязі. Однак у чиновників є нерозуміння деяких простих запитань… Ми просимо Мінагропрод почути нас і переглянути програму по холодильниках в сторону адаптації її до ягідним господарствам”, –  повідомив член організації, засновник компанії з виробництва органічної лохини “Ягідка” Олег Науменко.

На думку представників “Укрсадвинпрому”, слід знизити критерій потужності такого обладнання для компенсації з держбюджету з 500 тонн, як це передбачає чинне урядову постанову, до 50-100 тонн.

“Крім закладки нових насаджень, потрібно думати також про зберігання фруктів та ягід. Однак холодильне обладнання потужністю 500 і більше тонн використовується великими підприємствами-виробниками яблук. А для лохини, смородини, ожини потрібні холодильники меншої потужності”, – пояснив директор Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України Ігор Гриник.

Міністерство аграрної політики і продовольства України виділив 100 млн грн на компенсацію витрат з будівництва холодильників для фруктів, щоб вирішити ситуацію з надлишком яблук. Компенсації з держбюджету підлягало понад 50% вартості обладнання.

ГО “Укрсадвинпром” об’єднує понад 170 підприємств з різних регіонів України. Створено в березні 2016 року для об’єднання учасників ринку і надання практичної допомоги у вирішенні проблемних питань фермерів, які здійснюють діяльність в сфері виноградарства та виноробства, а також садівництва, в тому числі ягідництва та горіхівництва.

Основними напрямками є лобіювання інтересів і представництво підприємств в державних органах виконавчої влади, розширення географії експорту продукції, формування товарних партій, юридичний супровід господарської діяльності, консультація з питань оформлення державної підтримки, розробка технологічних інструкцій і технічних умов, необхідних для виробництва вин, сидру, напоїв плодово-ягідних та інших видів виноробної продукції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: