НОВИНИ

Мінагрополітики та ЄБРР запускають пілотний проект з меліорації

13.05.2021 16:32
6cd30ca98e70ac2e23e947faba6dab1b-1024x527

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко провів зустріч з директором Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК, пише agronews.ua.

Під час зустрічі сторони обговорили впровадження Національного проекту зрошення на Півдні України. Міністр зазначив, що в Україні налічується 5,48 млн га меліорованих, у тому числі 2,17 млн га зрошуваних і 3,3 млн га осушуваних земель з відповідною меліоративною інфраструктурою. У 2019 році фактично поливалось близько 550 тис. га сільськогосподарських угідь. Наразі українські системи зрошення застарілі та зношені, і потребують відновлення, – одними державними дотаціями проблему не подолати.

«Мінагрополітики вже готується до створення державної агенції меліорації, спроможної розвивати цей напрям. Зараз фіналізуємо технічну документацію пілотного проекту з ЄБРР в Одеській області. Первинно реалізуємо національний проект зрошення на Півдні, а далі – масштабуємо на всю країну», – зазначив Роман Лещенко.

Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне зазначив, що бачення впровадження Стратегії проекту зрошення на Півдні України повністю співпадає з позицією міжнародних партнерів.

Нагадаємо, основним завданням цього року в питанні розвитку іригаційних систем є запуск пілотних проектів у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. У планах на найближчі 3 роки – реалізувати Національний проект на Півдні з подальшим масштабуванням на всю країну.

У держави є резервні фонди для фінансової підтримки проекту, також через залучення міжнародних фінансових інституцій, як ЄБРР, Світовий банк, IFC.

Читайте також: що потрібно для розвитку української аквакультури.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: