ВАЖЛИВО

Мінагрополітики розширює функціонал можливостей громад у земельних відносинах

28.09.2021 13:31
ties-rademacher--ey_a6WrfX0-unsplash

На сьогодні Мінагрополітики працює над тим, щоб громади отримали не просто земельний ресурс, а й механізми, які дадуть можливості їм збільшувати надходження. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на офіційному відкритті проекту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)».

Участь у заході також взяли тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та керівник проекту Габріель Абрагам.

«Із пріоритетних напрямів роботи нашого Міністерства – розширення функціоналу та можливостей громад для залучення інвестицій, розширення їх повноважень у частині земельного нагляду та контролю. Ми повністю підтримуємо позицію, що сильні громади – це сильна Україна. Ми маємо повне взаєморозуміння з громадами. Ми це сьогодні доводимо і на законодавчому рівні, і в практичній площині. І, безумовно, запуск ринку землі 1 липня 2021 року є також одним із етапів цивілізованого землекористування», – зауважив Роман Лещенко.

Наразі, за його словами, активізується процес, пов’язаний із подальшою дерегуляцією, зі спрощенням життя громад. Мінагрополітики підтримує ухвалення відповідного законопроекту № 5600, де буде введено мінімальне податкове зобов’язання на сплату податку на землю на кожен гектар, що дасть громадам отримати додаткові надходження у сумі близько 15 млрд грн вже в наступному році. Міністр агрополітики також підкреслив, що його відомство напрацьовує проект змін до земельного законодавства, щоб відновити баланс і справедливість за надходженнями.

Як зазначив Прем’єр Міністр України Денис Шмигаль, саме реформа децентралізації була високо оцінена як усередині держави, так і поза її межами.

«Її було б важко реалізувати без успішної синергії та взаємної роботи. Схвалення урядом концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні стало точкою відліку однієї з найскладніших реформ в історії України, як ми бачимо сьогодні, однієї з найбільш успішних», – додав він.

Довідково. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило нову програму в галузі підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування в рамках проєкту “ГОВЕРЛА”, спрямовану на посилення децентралізації та систем місцевого самоврядування по всій Україні.

Програму буде розпочато в Полтавській, Львівській та Волинській областях, а пізніше поширено на інші регіони. Планується, що з часом «ГОВЕРЛА» працюватиме 7 областях, у Києві та у більш ніж 50 громадах заради зміцнення органів влади у відборі проєктів, плануванні та виконанні місцевих бюджетів, збільшення власних доходів та сприятиме участі приватного сектору в розбудові громад.

Програма підтримуватиме покращення надання послуг та системи охорони здоров’я і освіти, особливо коли ці повноваження буде покладено на органи місцевого самоврядування. Для посилення своєї технічної допомоги «ГОВЕРЛА» також надаватиме гранти та практичну підтримку місцевим органам влади та громадськими організаціями. Діяльність програми в органах місцевого самоврядування завжди ґрунтуватиметься на підході створення стабільного інклюзивного врядування.

Нагадаємо, що Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: