НОВИНИ

Методи створення прибуткової ферми

20.08.2021 16:02
n185_1

Ні для кого не секрет, що здорові телята — запорука майбутньої молочної продуктивності і економіки господарства. Здоров’я корови закладається в перші три місяці життя телят, тому дуже важливо дотримуватися базових принципів з їх догляду та утримання. Про це повідомляє ait-magazine, пише agronews.ua.

На думку експертів нідерландської компанії VDK-Agri, яка впродовж останніх 40 років сфокусована на виробництві систем утримання телят, базові принципи вирощування молодняка можна об’єднати в три групи:

менеджмент;

годівля;

утримання.

Здоров’я

Для перших годин, днів і тижнів життя величезне значення має формування імунітету теляти. В утробі матері плід не отримує антитіл через плацентарний бар’єр, тому теля з’являється на світ без імунітету проти хвороботворних бактерій. Антитіла надходять з крові корови в молоко лише за кілька днів до отелення. До того ж здатність антитіл проникати крізь стінку кишечника теляти різко падає протягом лічених годин після народження, а через 24 години — зникає зовсім. Тому важливо, щоб новонароджене теля отримало молозиво якомога раніше, протягом 1–1,5 години після отелення. Випоювати молозиво в перші 1–2 дні життя варто тільки із соскових поїлок або відер із соскою, тому що це створює більш сприятливі умови для змішування його зі слиною, подальшої роботи травної системи та засвоєння поживних речовин. У подальшому телят слід привчати до годівлі з відер.

Діарея та респіраторні захворювання є основними проблемами протягом перших місяців життя телят, тому молодняк (0–3 тижні) майже завжди потрібно розміщувати окремо, забезпечивши умови, найбільш близькі до природних. За індивідуального утримання в будиночках телята не контактують з іншими тваринами, що знижує ризик інфікування, також спрощується моніторинг за станом здоров’я й прискорюється виявлення можливих захворювань. Забезпечивши оптимальні умови утримання протягом перших тижнів, ви уникнете проблем зі здоров’ям телят у старшому віці.

Вентиляція

Чисте і свіже повітря необхідне для зниження рівня аміаку й запобігання респіраторних захворювань. Важливо, щоб телят утримували в сухому приміщенні без протягів. Правильне розташування будиночків з урахуванням напрямку вітру, бетонна підлога, вентиляційні отвори в корпусі будиночків гарантуватимуть оптимальний клімат і суху підстилку.

Підстилка

Очевидно, що підстилка має бути комфортною, свіжою й, найголовніше, — сухою. Крім якості важлива і її кількість: соломи має бути достатньо, щоб теля могло ховатись і гніздитися, захищаючись від протягу і холоду. Це особливо важливо в перші два тижні життя. Щоб підтримувати підстилку в такому стані, необхідний якісний менеджмент, організація зберігання соломи й щоденні зусилля персоналу. Для полегшення рутинних операцій будиночки VDK-Agri доповнюють загородками з розумними дверцятами, які відкриваються і закриваються однією рукою, дозволяючи легко та швидко додати або замінити солому.

Температура

Головне, про що потрібно пам’ятати під час утримання молодняка в будиночках, — спека влітку страшніша, ніж холод узимку. Поліестер, укріплений скловолокном, — матеріал, який неймовірно стійкий до будь-яких перепадів температур, а в поєднанні з гладеньким білим покриттям ефективно відбиває сонячне проміння. Це означає, що будиночки VDK-Agri не накопичують зайве тепло навіть у спекотне літо, а ймовірність перегріву телят у багато разів менша, ніж у будиночках із пластику (чи поліетилену). До того ж, вентиляційні отвори в корпусі будиночка гарантують правильну циркуляцію повітря. Завдяки багатошаровій структурі матеріалу, технологи компанії добилися захисту від теплових ударів влітку та гарної теплоізоляції взимку, забезпечуючи теля оптимальним мікрокліматом у будь-яку погоду.

Гігієна

Поліестер утворює особливо гладке й одночасно тверде покриття, яке запобігає утворенню мікротріщин та інших ушкоджень. Саме ці характеристики верхнього шару в поєднанні з лаконічним дизайном надають будиночкам VDK-Agri ідеального вигляду і гарантують їх легку чистку. Більш того, на відміну від пластика, у поліестера з таким покриттям немає пор, де можуть накопичуватися патогенні мікроорганізми. Це забезпечує значно кращу гігієну для теляти. Сліпуча білизна покриття дозволяє навіть візуально оцінити ступінь чистоти будиночка, що ускладнено в разі іншої кольорової гами. Легка конструкція, доповнена порогом із коліщатами, дозволяє переміщати будиночок як єдине ціле й чистити його в будь-якому зручному місці на господарстві.

Інвестиції

Згідно з дослідженням Університету Вагенінген (Нідерланди), проведеним у 2018–2019 роках на різних фермах з 224 телятами, у будиночках VDK-Agri телята ростуть швидше і є більш здоровими, порівняно з іншими системами утримання.

Нагадаємо, що ціни на пшеницю знову зросли.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: