АГРОРЕГІОНИ

Мешканці зруйнованого села на Харківщині зайнялися сироварінням

06.08.2023 12:10
bizznes.top-cheese08

У сільськогосподарському товаристві «Гусарівське» Ізюмського району Харківської області зайнялися сироварінням. Паралельно з сиром на підприємстві виготовляють морозиво. Про це повідомляє Слобідський край.

«Гусарівка пів року перебувала в зоні проведення активних бойових дій. Обстріли завдали значної шкоди нашому сільгосптовариству: воно опинилося на початковому рівні розвитку. Від довоєнних надоїв у кількості 12 тисяч літрів щодня через винищення поголів’я ми прийшли до 500. Зруйновані також виробничі приміщення, частково не придатна для експлуатації сільгосптехніка. Сироварня – одне із запроваджень на шляху до нашого відновлення», – розповів директор СТОВ «Гусарівське» Юрій Вовченко.

Для гусарівців це новий досвід. Освоїти його допомогли колеги із ТОВ СК «Восток» із сусідньої Бугаївки, де вже давно займаються сироварінням.

Поки що гусарівці виробляють три види сирів – «Адигейський», бринзу і просто відтоплений сир. Продукцію розкуповують місцеві, жителі навколишніх сіл, а також – харків’яни.

Наприкінці весни СТОВ «Гусарівське» відкрило в обласному центрі свою крамницю. Незабаром морозиво із Гусарівки зможуть оцінити і жителі обласного центру. Торговельна точка з його продажу з’явиться у Центральному парку відпочинку.

Потужності дозволяють виготовляти, крім сиру й морозива ще і сметану, однак не вистачає молока. Тому керівник господарства поставив собі за мету щороку збільшувати дійну череду на сто голів, щоб довести її до тисячі. На сьогодні в господарстві близько шістдесяти корів, що є помітним приростом до тих п’яти, які вціліли на час визволення. А нові продукти – це і нові робочі місця, і заділ на майбутнє.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: