ВАЖЛИВО

МЕРТ пропонує спростити отримання дозволів виробниками крафтових спиртних напоїв

12.10.2020 15:02
127657-12188

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України підтримало ініціативу виробників крафтових спиртних напоїв і запропонувало спростити процедури отримання ними дозвільних документів. Про це повідомляє пресслужба МЕРТ на своїй сторінці у Фейсбук, пише agronews.ua.

Відповідний проєкт Закону розміщено для громадського обговорення на сайті Міністерства.

Метою проєкту Закону є створення умов для розвитку ринку спиртних напоїв та дистилятів сільськогосподарського походження, а також стимулювання розвитку малого підприємництва у цій сфері.

Проєктом Закону пропонується:

✅віднести до малих виробників дистилятів тих суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво дистилятів виключно із власної сировини та обсяг реалізації готових напоїв у яких не перевищує 10 тис декалітрів на рік;

✅встановити вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів та контролю за дотриманням встановлених вимог;

✅надати право суб’єктам господарювання, які отримали ліцензію на виробництво дистилятів, здійснювати оптову торгівлю ними без отримання окремої ліцензії;

✅передбачити відповідальність за перевищення граничного обсягу реалізації спиртних напоїв, встановленого для малих виробників дистилятів.

На сьогодні умови і вартість отримання дозвільних документів однакові як для великих компаній, так і для невеликих виробників, що стримує розвиток малого та середнього бізнесу.

“Цей проєкт Закону підготовлено на запит бізнесу та є продуктом співпраці з крафтовими виробниками дистилятів та спиртних напоїв.
Ухвалення цього проєкту Закону дозволить створити правове поле для функціонування ринку дистилятів та спиртних напоїв із урахуванням європейських практик, сприятиме детінізації та розвитку малого підприємництва у цій сфері, а також стимулюватиме переробку сільськогосподарської продукції та створення доданої вартості в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, У Києві 9 – 10 жовтня 2020 року відбувся унікальний форум-виставка міцних напоїв «Міцний Крафт 2020».

“Це вже другий захід в Україні, присвячений міцному крафту, на якому ми продовжимо заявляти про те, що ринок крафтових дистилятів є, що він розвивається і що напої які виробляються мають право бути представлені споживачеві, а також мають право бути представлені на міжнародному ринку. Наша країна має історичні, культурні, сировинні, професійні важелі розвитку ринку крафтових напоїв, як це робиться в Європі та Америці. Ми довго шли до цієї події і ми сподіваємось, що нас почують і ми зможемо спільно, всі разом і з владою зробити це можливим. Від цього виграють всі. Від Держави, виробника до споживача”, – прокоментувала захід голова АКДУ Катерина Лавренова. Асоціація Крафтових Дистиляторів України (АКДУ) – єдина зареєстрована національна Громадська Спілка, що представляє індустрію крафтових міцних алкогольних напоїв в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: