ВАЖЛИВО

МЕРТ планує кредитні пільги фермерам на зрошувальне обладнання

02.10.2020 11:02
rigacyna-sistema-ce-pdvedennya-vodi-na-polya-zroshennya_874-10358

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку зрошувальних систем в Україні під співголовуванням Міністра МЕРТ Ігоря Петрашка та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського. Про це повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку, пише agronews.ua.

Метою зустрічі стало обговорення пріоритетних питань реформування системи зрошення та дренажу в Україні. Зокрема, розглянуто ключові аспекти Плану заходів щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

«Питання зрошення завжди було важливим для України, однак, останнім часом у зв’язку зі складними погодними умовами – посухою, ця тема особливо актуалізувалась. Щоб вирівняти ситуацію та підтримати аграріїв необхідно залучити належне фінансування, особливо, в зрошувальну інфраструктуру та техніку, та запровадити дієві механізми державної підтримки. Наразі це є пріоритетним завданням Уряду», – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

На сьогодні українські машинобудівні заводи виробляють зрошувальну техніку, що вже зараз доступна до придбання за програмою часткової компенсації вартості (до 25%). Ця програма буде збережена і в наступному році.

Крім того, планується запровадити нові якісні програми у сфері зрошення:

– часткова компенсація вартості капітальних інвестицій в об’єкти зрошувальної інфраструктури та дренажу;

– пільгове кредитування для будівництва зрошувальних об’єктів та відновлення дренажних систем;

– надання державних портфельних гарантій суб’єктам, що не мають належного забезпечення.

Нагадаємо, науковці з’ясували, як навчити бджіл збирати мед з конкретного виду рослин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: