НОВИНИ

МЕРТ планує дозволити експорт купажів коньяків з України

01.10.2020 16:02
PenfoldsWineBlendingClassinBarossaValleyCellarDoor

Уряд планує надати виробникам право експорту купажів коньяків України на інші підприємства для їх подальшого розливу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в середу оприлюднило проект наказу “Про внесення змін до Правил виробництва коньяків України”, яким планує надати виробникам право експорту купажів коньяків України на інші підприємства для їх подальшого розливу.

Згідно з документом, оприлюдненим на сайті міністерства, проект наказу також пропонує дозволити виробникам самостійно визначати термін перегонки коньячних виноматеріалів без обмеження до 1 квітня або до 1 липня, наступного за врожаєм винограду року, за умови належної якості їхнього зберігання.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що зменшення державного регулювання процесу виробництва коньячних виноматеріалів дасть змогу суб’єкту господарювання визначати термін їх перегонки без її обмеження за умови належної якості їхнього зберігання.

“Збільшиться також обсяг виробництва коньяків України за рахунок їх експорту, обсяг фінансових надходжень до державного та місцевих бюджетів, і як наслідок це буде значним стимулом для залучення інвестицій у закладання вітчизняних виноградників”, – йдеться у документі.

В аналізі регуляторного впливу проекту наказу зазначається, що в Україні 14 виробників коньяків, із них три великих – понад 1 млн дал потужності виробництва (22% ринку), 11 середніх – від 0,01 млн до 1 млн дал (78% ринку).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: