НОВИНИ

Мед – за ціною золота, і це ще не кінець

11.08.2021 18:31
287981_1

Епоха дешевого меду в Україні закінчилася, ціни зростатимуть. Про це повідомляє ТМ “Знатний мед”, пише agronews.ua.

Ціни на мед цього року значно зросли – на 50-100 грн за кілограм продукту залежно від сорту, і, швидше за все, знижуватися вже не будуть.

“Цей рік характерний тим, що ціни на мед зросли. Подорожчання склало в середньому від 50 і навіть до 100 грн за кілограм залежно від виду меду. Схоже, що епоха дешевого меду в Україні пройшла – його стає менше, а добувати його дорожче, тому мед і далі буде зростати в ціні”, – сказала вона.

За словами Пліс, роздрібні ціни на сортові види меду – з липи та білої акації – зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще торік коштував по 100 грн за кілограм, зараз коштує вже 130-150 грн за кіло.

Для цього у 2021 році були причини – складні погодні умови вже другий рік поспіль, подорожчання бджолопакетів та інвентарю, зростання витрат на утримання пасіки.

“Дорожчає і паливо, і електроенергія, і всі продукти харчування – тому і мед не може залишатися на тій самій ціні, це було б парадоксом. Хоча, до 2020 року ціна на мед практично не змінювалася, що було ненормально з ринкової точки зору. Пасічники боялися підіймати ціни, щоб краще і швидше продати мед”, – додала експерт.

Як зазначив засновник ТМ “Знатний мед” бджоляр Валерій Курейко, цього року практично не було травневого меду, акацієвого меду зібрано на 30-40% менше, а липовий мед у деяких регіонах було складно зібрати то через дощі, то через сильну спеку.

“Тому ризики зустріти фальсифікат замість меду зараз ще вище, ніж зазвичай”, – додав він.

Нагадаємо, що Україна зайняла друге місце у світовій торгівлі медом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: