НОВИНИ

Масовий збір картоплі обвалив ціни на ринку

09.09.2022 09:07
EU-Kommission genehmigt Stärkekartoffel Amflora / EU Commission approves Amflora starch potato

На ринку картоплі в Україні встановилася тенденція до зниження цін. Основною причиною стали масові збиральні роботи в основних регіонах виробництва і, як наслідок, збільшення постачання картоплі на ринок. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

Зазначається, що в основних регіонах виробництва ціни на картоплю варіюються в межах 5-9 грн/кг ($0,14-0,25/кг), що в середньому на 13% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

Причиною такої ситуації експерти вважають сезонне збільшення пропозиції даної продукції на ринку, тоді як попит на картоплю залишається невисоким. Водночас більшу частину продукції, яка надходить у продаж, становить картопля невисокої якості, що також негативно впливає на формування цін.

Проте, незважаючи на понижувальний ціновий тренд, картопля в Україні сьогодні коштує в середньому на 46% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. Однак оператори ринку не виключають, що тенденція зниження ціни в цьому сегменті зберігатиметься й надалі, оскільки збиральні роботи у господарствах населення продовжуються.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: