НОВИНИ

Марганецький ГЗК зупинив видобуток: причини

01.11.2023 17:10
gok-1-920x483-1

У жовтні цього року ПрАТ “Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат”(Дніпропетровська обл.) зупинило видобуток і перероблювання сирої марганцевої руди. Причиною стали російські обстріли та брак води внаслідок втрати води в Каховському водосховищі, йдеться на сайті підприємства, передає agronews.ua.

Підприємство не може поповнити запаси технічних резервуарів води, що використовуються для збагачення сирої марганцевої. Ще ЗС РФ здійснюють артилерійські обстріли об’єктів та інфраструктури промислового майданчика комбінату.

Росіяни вже спричинили руйнування комунікації, будівлі та споруди цехів підприємства. Для їхнього відновлення необхідно багато часу і ресурсів. Утім поки російські військові перебувають на лівому березі Дніпра це неможливо.

Найбільш серйозних пошкоджень зазнала Грушівська збагачувальна фабрика (ГЗФ). Було частково пошкоджено перекриття на корпусі приймання руди ГЗФ-1 і на 90% зруйновано віконні прорізи.

Оскільки газове і мазутне опалення дуже ризиковано в умовах війни — його по всьому проммайданчику і шахтах комбінату було відключено.

Через відсутність води неможливо проведення ГЗФ мокрого збагачення видобутої шахтами й кар’єром руди. Дефіцит води з’являвся поступово.

Минулого року ГЗФ вже зупинялася через зменшення води, але дефіцит покривали завдяки придбанню технічної річкової води з централізованих мереж міськводоканалу. Після того підриву росіянами Каховської ГЕС, місто Марганець і всі прилеглі до нього території залишилися без води, зокрема й Марганецький ГЗК.

Спершу комбінат виконував деякі роботи без циклу перероблювання сирої марганцевої руди та функціонували шахти з її видобутку. Вибої, що вже перебували в експлуатації, допрацювали, але нові не було сенсу розконсервувати.

Нині підприємство в простої. Частина співробітників займається ремонтно-відновлювальними роботами для майбутнього запуску в роботу.Перегляди: 510
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: